Gribe Karşı Mutlaka Yemeniz Gereken 5 Yiyecek

245

Kış ve bahar mevsimlerinin kaçınılmaz hastalığı gribe karşı mutlaka yemeniz gereken 5 yiyecek, grip tedavisinde ne yemeliyim ve gribe ne iyi gelir gibi soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızın devamını keisnlikle okumalısınız. İşte gribe iyi gelen yiyecekler…

Grip hastalığı tedavisinde pek çok yiyecek ve kürler kullanılabilir. Bahar ve kış aylarında çoğo kişinin kaçınılmaz olarak yakalandığı grip hastalığının tedavisinde bitkisel olarak pek çok şey yapılabilir. Meyvelerden çaylara pek çok şey gribe iyi gelen yiyecekler olarak bilinir.  İşte sizler için özel olarak hazırladığımız gribe karşı mutlaka tüketmeniz gereken yiyecekler ve faydaları…

1Limon

C vitamini oranı oldukça yüksek olan limon, grip tedavisi denilince ilk akla gelen yiyeceklerden biridir. Taze sıkılmış limon tüketmek grip virüsünün etkisini azaltmasının yanı sıra aynı zamanda vücut direncinin de artmasına yardımcı olur. Aynı zamanda limonu çorbalarınıza da katarak hem lezzetli yemekler yemiş olursunuz hem de gripten korunmuş olursunuz.Grip öncesinde ve sonrasında mutlaka limon tüketmeniz doktorlar tarafından en çok tavsiye edilen besinlerden biridir.

2Sarımsak

Sarımsak en kuvvetli doğal antibiyotiklerden biri olarak bilinir ve her türlü hastalığın tedavisinde aktif olarak kullanılır. İçinde bulunan maddeler sayesinde griple savaşmada en etkili yöntemlerden biri sarımsak tüketmektir. Günde 4 veya 5 tane sarımsak yutarak grip ve aynı zamanda pek çok hastalıktan korunabilirsiniz.

3Zencefil

Zencefil; gribe karşı tüketilebilecek bir başka yiyecektir. Zencefil grip esnasında tıkanan solunum sisteminizin açılmasına ve nefes almanızı kolaylaştırmaya yardımcı olur. Zencefilli ve tarçınlı çay içerek grip esnasında ve gripten korunmada hem lezzetli hem de sağlıklı bir yol izlemiş olursunuz. Zencefil gripten korunmada en etkili yöntemlerden biridir.

4Yeşil Çay

Zayıflatıcı özelliği ile bilinen yeşil çay aynı zamanda grip tedavisinde de kullanılır. Vücuttaki zehirin atılmasına yardımcı olarak bağışıklık sistemine destek veren zencefil, aynı zamanda vücudun zararlı toksinlerden arınmasına yardımcı olur.

5Mantar

Mantar; gribe iyi gelen bir başka yiyecektir. İçerisinde bulunan selenyum ve beta glukan maddeleri gribe sebep olan virüslerin etkisini azaltarak sizlere yardımcı olur. Aynı zamanda da vücut direncinin artmasına yardımcı olur.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?