Güne Sağlıklı Başlamanız İçin Altın Değerinde 4 Öneri

32

Son dönemde özellikle çalışma hayatı yahut öğrencilik dönemlerinde olan her insanın, kronik bir yorgunluğunun bulunduğunu görebilirsiniz ve bu insanlar genelde geç yatıp, geç kalkmaları ile bilinirler. Hele ki izin günlerindeyse, bu geç yatıp geç kalkmalar, epey azıtabilir. Ancak, erken yatmak ile başlayan ve güne sağlıklı başlamanızı sağlayacak önerilerimizle; hem daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilir hem de kısa süre içerisinde, formda, mutlu bir biçimde uyanmanızı sağlayabilirsiniz. Aşağıda, sizin için birkaç öneride bulunacak ve elimizden geldiğince bu önerileri detaylandırmaya gayret edeceğiz.

    • Su İçmek Elzem

Su içmek, dünyanın her tarafında kabul gören bir tedavi yöntemi olarak belki de her derde deva. Ünlü markaların “su hayattır” sloganları, burada doğruluk kazanabiliyor velhasıl. Her sabah, kalktıktan hemen sonra bir büyük bardak su içebilmeniz; sizin hem ilerleyen dönemde metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını hem de rahatlıkla zinde bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Bunu alışkanlık haline getirmeniz halinde, kısa sürede fark edilir bir zindelik yaşayacaksınız.

    • Egzersiz Yapın

Her sabah rahatlıkla birkaç hareket yapabilirsiniz. Yapamıyorum, zamanım yok diyen, muhtemelen ya üşeniyor ya da yalan söylüyordur kendisine. Bu sebepten, suyunuzu içtikten hemen sonra; öncelikle başınıza dair, sonrasında da vücudunuza dair esneme egzersizleri yapabilir, ufak hareketlerle saatlerce uyuyan vücudunuzu da uyandırabilirsiniz. Zamanınız yoksa, yürürken yapın efendim; yürürken yapmak inanın daha güzel!

    • Perdelerinizi Açın

Güne iyi başlamak adına yapılması gereken en önemli adımlardan bir tanesi de elbette evin içine ışığın girmesine izin vermeniz. Işık girmeyen bir ev, muhtemelen insanı henüz uyanmamış evdir ve insan beyni bu durumu aynı biçimde kabul ederek, sizi ayıltmayabilir. Bu sebepten, suni ışık yerine uyandığınız vakit güne zinde başlamak için perdelerinizi açmanız ve içeriye doğal ışık girmesini sağlamanız en yerinde hareket olacaktır.

    • Hava Alın

Mümkünse dışarıda kahvaltı yapın demiyoruz elbette ancak; çayınızı, kahvenizi içerken pencerenizi açıp orada birkaç dakika durmanız, nefes almanız dahi evin içindeki hararetli havayı söküp atacaktır. Bu sebepten, güne zinde başlamak adına pencelerinizi kısa süreliğine açmanız dahilinde, temiz havayı içinize çekmeniz çok önemli.

    • Güzel Bir Kahvaltı

Besin ögeleri yüksek bir kahvaltı yapmak, güne zinde başlamak için bir diğer önemli etmendir ve hemen herkes, bunu uygulamaktan kaçınır. Siz kaçınmayın ve elinizden geldiğince güzel bir kahvaltıyı hemen her gün kendinize hediye edin. Bu, sizin ana öğününüz; unutmayın!

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?