Hangi Filmi İzlesem Diyenler İçin Gişe Hasılat Rekoru Kıran Filmler

18

11. Gişe Hasılat Rekoru Kıran Filmler

Sinema dünyası 2015’de de gişe rekorlarına doydu. Herzaman ki gibi başı çekenler Holywood filmleri oldu. 2015 yılında bu listeye Türkiye’den giren film olmadı malesef. 2015 yılında vizyondaki filmler için yaptığımız araştırmada, gişe hasılat rekoru kıran filmleri sizler için derledik. Hangi filmler en çok izlendi? Film isimleri nelerdir? 2015 film gişe sıralamaları? tüm sorularınızın cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

İşte hangi filmi izlesem diyenler için gişe hasılat rekoru kıran filmler..

10. Grinin Elli Tonu

Universal Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği E.L. James’in aynı isimli erotik romanından uyarlanan film gişe hasılatlarını altüst etmeyi başardı. Yapımcısı Universal Pictures’a 550 milyon Dolar’lık gişe hasılatı kazandırdı.

9. The Martian – Marslı

Başrolünü Matt Damon’un canlandırdığı Marslı filmi 2015 listemizdeki yerini aldı. Oldukça güzel olan bu filmin yönetmenliğini ise Ridley Scott yaptı. Mars’da öldüğü sanılarak geride bırakılan bir astronotun ölüm kalım mücadelesini anlatan bu eşsiz film, yapımcısına 589 milyon Dolar’lık gişe hasılatı kazandırmayı başardı.

8. Mission Impossible:Rogue Nation – Görevimiz Tehlike

Efsaneleşmiş serilerden biride “Görevimiz Tehlike” 2015 yılındada serilerine devam etti. Tom Cruise’nin başrolunde oynadığı aksiyon dolu bu film listeye girmeyi başaranlardan. Yapımcı şirketi Paramount Pictures’a tam tamına 680 milyon Dolarlık bir gişe hasılatı kazandırdı.

7. Spectre

Klasik James Bond serisinin son filmi olan Spectre filmi beklentilerin birazcık altında kalsada, gişe hasılatı hatrı sayılır miktarda oldu. 821 milyon Dolar’lık hasılatı ile listemize girmeyi başaran “Spectre” filminin başrolünü ise Daniel Craig oynadı.

6. Inside Out – Ters Yüz

Disney-Pixar ortak yapımı olan bu animasyon filmide, 2015’e damgasını vuranlardan. Bir çocuğun beynindeki duygu durum patlamasını elen alan film, 851 milyon Dolar’lık hasılatı ile adından söz ettirmeyi başardı.

5. Minions

Hiç kuşkusuz, çocukların 2015’de en çok keyif aldığı animasyon filmi olmayı başardı. Yine Universal Pictures firmasına ait olan bu film, beklentilerin üzerinde izlendi ve yapımcısına 1,15 milyar dolarlık gişe hasılatı kazandırmayı başardı.

4. Age of Ultron – Yenilmezler:Ultron Çağı

2015 yılının belkide en merak edilen filmlerin biri oldu hiç kuşkusuz. Her nekadar tüm tanındık kahramanları bir araya toplayan filmde olsa biraz beklentinin altında kaldı ve yapımcısı Marvel Entertainment firmasına 1,4 milyar Dolarlık bir gişe hasılatı sağlamayı başardı.

3. Furious 7 – Hızlı Ve Öfkeli 7

Hızlı ve öfkeli serisini hemen hemen izlemeyen yoktur. Baş aktörlerinden, Paul Walker’ın 2015 sene başında ölmesi ile adete şok yaşayan, izleyicileri buna rağmen filme oldukça ilgiliydi. Hızlı ve Öfkeli 7 filmi 1,5 milyar dolarlık hasılat yaptı. Bu filmin yapımcılığınıda Universal Pictures üstlendi.

2. Jurassic World

Holywood’dan çıkan 2015 yapımı “Jurassic World”ün yönetmenliğini, Colin Trevorrov yaptı. Filmin yapımcılığını ise Universal Pictures’ın üstlendiği bu film, 1,6 milyar Dolarlık hasılatı ile listelere girmeyi başardı.

1. Star Wars – Yıldız Savaşları:Güç Uyanıyor

Şüphesiz herkesin merakla beklediği ve bilet kuyruklarına girdiği bir film serisi. 16 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren Star Wars ilk haftasında 2 milyar Dolar’lık hasılatıyla gündeme damga vurdu. Uzunca bir süre sinemalarda gösterimi yapılacak olan filmin, 9 milyar Dolar’lık gişe hasılatına ulaşacağı ön görülüyor.

Başlıklar :
gişe rekorlari kıran erotik filmler

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?