Hangi Marka Bulaşık Makinesini Almalıyım?

1314

Hangi marka bulaşık makinesi daha iyi? 1990’ların icadı… Kadınlar için ise son yüzyılın en büyük buluşlarından… 90’ların ortasında ülkemizde yaygınlaşmaya başlayan bulaşık makinesi günümüzde hemen hemen her evde bulunmaktadır. Bu kadar çok yaygınlaşan bir makine olurda dünya markaları boş durur mu ardı ardına markalar kendine özgü çamaşır makinelerini çıkarmaya başladı. Bosh, Arçelik, Siemens, Vestel, Beko… Ve dahası var. Makine seçimin de bunlarda yeterli değil tabiki, kaç programlı olması, enerji verimliliği, gibi kadınların aklını meşgul eden bir çok soru işareti… Bizde sizler için araştırdık hangi bulaşık makinesini almalıyız?

bulasik-makinesi

Kadınların en büyük yardımcısı bulaşık makineleri evlerin en büyük ihtiyacı haline geldi. Diğer ürünler gibi çok büyük değişimler yaşamasa da küçük detaylarla her yıl yeni ürünler çıkmaktadır. Bulaşık makinelerin de en çok dikkat çeken unsur, program sayısı. 2’den başlayan 6 programa kadar serilere sahip makinelerde; bu program sayıları fiyat farklarına göre bu kadar önemli mi derseniz yaptığımız araştırmalara göre eğer bir iş yeri için almıyorsanız o kadar da önemli değil. Konuştuğumuz makina uzmanlarına göre bu biraz piyasa kurnazlığı. Hiç bir makinenin içerisinde bulaşık süngeri veya tel bez olmadığına göre püskürtülen suyun sıcaklığı bu farklılıkları ortaya çıkarıyor. Program sayısı arttıkça, suyun sıcaklığıda artmaktadır. Sıcaklık kirlerin çıkarılmasında biraz daha faydalı olabilir. Peki bu fark fiyatla orantılandığında bir biriyle uyuştuğuna karar vermek sizin elinizde.

Gelelim bulaşık makinesi markalarına,

1- Bosh Bulaşık Makinesi

Beyaz eşya da söz sahibi olan Bosh, ülkemizdeki güçlü servis ağı ile bulaşık makinesinde en çok tercih edilen markaların başında geliyor. Sessiz çalışması, enerji tasarrufu, her türlü bulaşık deterjanıyla iyi sonuçlar vermesiyle diğer ürünlerinde de olduğu gibi bulaşık makinesinde de en güvenilir markalar arasında ilk sırada yer alıyor. Ayrıca Siemens’de bosh grubuna ait bit markadır.

2- Arçelik Bulaşık Makinesi

En eski yerli malı markası olan Arçelik, bulaşık makinesi konusunda da piyasanın ağır abilerindendir. Ülkemizde en yaygın servis ağına sahip olan Arçelik en çok satan bulaşık makineleri arasında da ilk sırada yer almaktadır. Arçelik ülkemizdeki başarılı üretim kalitesi ve ihraç ettiği ürünlerle adını Beko olarak kullanıp dünyaya adını duyurmuştur. Aynı fabrikada üretilen ürünler Beko adı altında dünyaya sunulmaktadır.

3- Vestel Bulaşık Makinesi

Bir diğer yerli malı olan Vestel, teknolojide gerçekleştirdiği başarıları beyaz eşyada gösterdiği pek söylenemez. Düşük bütçelere hitap eden Vestel bulaşık makinaları kaliteside fiyatları ile doğru orantılı seyretmektedir.

4- Samsung Bulaşık Makinesi

Teknoloji devi samsung beyaz eşyada da adından sık söz ettirir duruma geldi. Ayrıca yaptığı kampanyalarla müşterilerin ilk tercihlerinden birisi, rakipleri Bosh ve Arçelik’e oranla kalite bakımından geride kalsa da teknolojideki liderliği referans alınarak tercih edilebilecek bir marka.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?