Hangi Marka Cilt Bakım Ürünlerini Tavsiye Edersiniz?

351

Günümüzde pek çok cilt bakım ürünü markası varken, içlerinde seçim yapabilmek son derece zor bir hal aldı. Peki, en değerli giysimiz cildimiz olduğuna göre, siz tavsiye edecek olsanız, hangi marka cilt bakım ürünlerini tavsiye edersiniz?

 

Hem cildinize faydalı, hem de içeriğinde herhangi bir zararlı kimyasal madde barındırmayan ürün bulmak gerçekten artık çok büyük bir şans. Artık hepimiz biliyoruz ki, “paraben, sodium laureth sulfate, silikon, alkol” ve benzeri maddeler cildimize yarardan çok uzun vadede zarar vermekte ve hatta büyük hastalıklara davetiye çıkarmaktalar.

cilt-bakim-1

Türkiye’de bu işin öncüsü diyebileceğimiz “Otacı” markası, zararlı kimyasallardan uzak durarak piyasaya sürdüğü cilt sabunları ve argan yağı gibi ürünleriyle takdir topluyor. Kulaktan kulağa yayılan tavsiyelerle müdavimleri son derece artmış durumda.

Yurt dışına baktığımızda ise, özellikle “Lush, Yves Rocher, Diadermine, Burt’s and Bees, Nuxe, The Body Shop ve LR” gibi markalar zararsız içerikleriyle isimlerini duyurmaktalar.

cilt-bakim

Örneğin, bir Fransız markası olan “Yves Rocher”, içinde zararlı sayısı yok denecek kadar az olan ürünleriyle meşhur. Özellikle roll-on yelpazesinde bu konuda daha da hassaslar.

Diadermine” ise, BB ve CC kremleriyle bu konuda öncülerden… İçeriğinde hiç bir zararlı kimyasal kullanmamaya özen gösteriyor ve hemen hemen cilt ve cilt temizliği ile ilgili her ürünü mevcut. Fiyat konusunda pek fazla el yakmadığı için, fiyat-performans oranı baz alındığında, tavsiye listesinin üst sıralarına koyabilirsiniz.

The Body Shop” ve “Lush” gibi büyük markalar, içinde hiç bir zararlı kimyasal içermeyen kokulu ürünleri ile dikkat çekiyorlar, ancak Lush’ın yakın zamanda Türkiye piyasasından çıktığını hatırlatmakta fayda var.

 

 

Professional makeup artist and hairdresser are preparing a fashion model. Portrait of beautiful blonde girl with blue eyes. Isolated on white background

 

Bir Fransız markası olan Nuxe, özellikle cildi besleyici yağları ile ön planda… Ürünleri ise fiyat olarak ortalamanın biraz üzerinde. Bir alman markası olan “LR” ise aloe veralı cilt bakım ürünleri ile son derece etkili sonuçlar sunuyor, dolayısıyla tavsiye edilmemesi için hiçbir neden yok. “Burt’s and Bees” de dünyada her 10 kadından en az 1’inin makyaj çantasında görebileceğiniz bal özlü dudak besleyicileri ile nam salmış durumda. Bu markanın aynı zamanda hem besleyen, hem ruj görevi gören serisi de mevcut.

Hal böyle olunca liste uzayıp gidebiliyor, ancak siz siz olun bir cilt bakım ürünü alırken asla içeriğini okumadan geçmeyin ve tavsiyelerinizi de bu yönde şekillendirin. Sağlıklı bir yaşam için, cildinizi de sağlıklı beslemek zorunda olduğunuzu unutmayın.

Başlıklar :
hangi marka cilt bakım ürünlerini tavsiye edersiniz, cilt bakım ürünleri tavsiye, yüz bakım ürünleri tavsiye, tavsiye edilen cilt bakım ürünleri, erkek cilt çukuru düzeltici GERÇEK ETKİLİ ÜRÜNLER TAVSİYE, cilt bakımı ürün tavsiyeleri ürünleri, cılt bakımı için markalar, cilt bakımı için hangi marka, cild bakim markalari, bakım için hangi marka ürünler iyi

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?