Hangi Marka HD Uydu Alıcısı Almalıyım?

4543

Hangi marka HD uydu alıcısı almalıyım sorusuna cevap aradık sizler için. Artık evimizin bir ferdi haline gelen televizyonda kaliteli görüntü izlemekse lüx olmaktan çıktı. Uydu alıcılar ise bu kaliteli görüntüyü sağlayan en önemli cihazlar. HD bir görüntüye sahip olmak için öncelikle televizyonunuzun HD özellikli olması gerekmektedir. HD kalitesini televizyona Yansıtan ise uydu alıcısı yani receiverdır. Receiverınız ne kadar kaliteli ise televizyonunuzdaki görüntüde o kadar kalitelidir. Bizde sizler için araştırdık, Hangi marka HD uydu alıcısı almalıyız?

 

hd-uydu-alicisi

Radyo’dan, siyah beyaz televizyona, renkli televizyondan, HD televizyona, bir serüvendir televizyon tarihinin. Şuan 4k görüntü kalitesi çıksada hala ülkemizde yaygınlaşmamıştır. O yüzden günümüzde en kaliteli görüntü HD’dir. 1920*1080 pixel sayısına sahip olan High Definition bir çok televizyon kanalı tarafından kullanılmaktadır.HD görüntü izlemek için öncelikle televizyonunuzun HD özelliklere sahip olması ve tv kanalının HD yayın yapması gerekir. Son olarak en önemli mesele ise iyi bir HD uydu alıcısı edinmek. Bu konuda da sizlere yardımcı olmak için bir araştırma yaptık. İşte analizimiz…

1Nextstar HD Uydu Alıcısı

Yılların verdiği tecrübeyle uydu alıcıları arasında bir adım önde olan nextstar, görüntü kalitesini en iyi yansıtan uydu alıcısıdır. Android smarT kartlarıda rahatlıkla okuyan Nextstar, yeni çıkardığı ürünlerle piyasadaki en çok satan uydu alıcısı markasıdır.

2Goldmaster HD Uydu Alıcısı

Nextstar gibi yıllardır piyasada adından söz ettiren Goldmaster, başarılı görüntü kalitesiyle müşterilerini memnun etmektedir. Araştırmalarımıza göre Goldmaster’dan şikayet edilen konu ise HD kanallar arasında geçişte yavaş olması. Bu sizi rahatsız etmezse rahatlıkla satın alabileceğiniz bir marka.

hd-uydu-alicisi

Ülkemizde en çok tercih edilen güvenilir markalar arasında bu iki ürün ön plana çıkıyor. Piyasada yüzlerce marka yer almaktadır. Özellikle Çin mallarının ucuz fiyata yer aldığı piyasada güven konusunda ise düşündürücüdür.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?