Hangi Marka Navigasyon Cihazı Almalıyım?

851

Hangi marka navigasyon cihazını almalıyım? sorusunu son yıllarda sık sık duymaktayız. Geçte olsa ülkemize gelen ve oldukça çok yaygınlaşan navigasyon cihazları, büyükşehirlerde yaşayanlar ve tatilciler için tam bir yol arkadaşı oldu. Son 50 yılın en önemli icatlarından olan navigasyonlar en yeni gelişmelerle birlikte sadece adres bulmuyor ayrıca en kısa yol güzergahı, trafik durumu, en yakın hastane, eczane, otel, benzin istasyonu önemli yerlerin noktalarını belirtmektedir. Gprs özelliği ile bulunduğunuz yeri kısa sürede bulan cihaz, yazdığınız adresi saniyeler içerisinde hesaplayarak bulmaktadır. Navigasyon sisteminin bu kadar yaygınlaşması tabiki bir çok firmanında iştahını kabarttı. Bu kadar marka arasında seçim yapmak ise müşterileri zor durumda kalmasına sebep oldu. Sıklıkla duyduğumuz hangi marka navigasyon cihazı almalıyım? sorusunu sizler için araştırdık…

Navigasyon cihazları, belkide teknoloji çağının en sıradışı icatlarından birtanesi. Saniyeler içerisinde bulunduğunuz yer ile gideceğiniz adres arasında rota çizen, hatta bununla kalmayıp en kısa yol, en ekonomik gidiş gibi alternatif sunan bu teknoloji harikası insanoğlunun en büyük ihtiyaçlarından birisini karşıladı. Ülkemizin, Avrupa’ya göre biraz geç tanıştığı navigasyon cihazları hızla yaygınlaştı. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük ve karmaşık şehirlerde vatandaşların en büyük yardımcısı oldu. Bir çok markanın boy gösterdiği ülkemizde navigasyon cihazı alırken acabalar bitmek bilmiyor. Bu sorununuzu gidermek için bizde sizler için detaylı bir çalışma yaptık.

Hangi navigasyon cihazını almalıyım?

1- Garmin

ABD’de üretilen marka helikopter ve ABD askeri cihazları için kullanılmaktadır. En iyi navigasyon markaları sıralamasında ilk sıralarda yer alan Garmin, harita bilgisi ve hızlı bağlanması ile öne çıkarken, türkçeye çevirme konusunda başarısız kalmaktadır. Bir çok kelime yerine rampa kelimesini kullanması kimi zaman sürücülerin kafasını karıştırmaktadır. Bu eksikliğine rağmen Garmin, navigasyon cihazları arasında en iyisi diyebiliriz.

garmin-navigasyon

2- Tomtom

Ülkemizde en çok satan navigasyon cihazıdır. Garmin kadar başarılı bir cihaz olmasa da kolay kullanımı, ucuz fiyatlarıyla en çok tercih edilen marka haline geldi. Tomtom markasında en çok şikayet edilen konu ise güncelleme sıkıntısıdır.

tomtom-navigasyon

3- Goldmaster

Garmin ve Tomtom markasının gerisinde kalan Goldmaster navigasyon, mp3 ve tv özelliği ile müşterilere farklılık sunmaktadır.

goldmaster-navigasyon

4- Piranha

Son yıllarda servis ağı ve çabuk bozulması nedeniyle eleştirilerin odak noktasında olan Piranha, 5 yıllık garanti ve en geç 7 gün tamir vaatleri ile olumsuz imajını silmek için piyasaya iddialı bir giriş yaptı.

piranha-navigasyon

Başlıklar :
en iyi navigasyon cihazı hangisi, navigasyon cihazı tavsiye 2016, en iyi navigasyon cihazı 2016, navigasyon cihazı tavsiye, en iyi navigasyon cihazı, en iyi navigasyon cihazları, navigasyon marka forum, navigasyon cihazı tavsiyesi 2016, 2016 navigasyon cihazı, navigasyon önerisi 2016, navigasyon tavsiye, navigasyon tavsiye 2016

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?