Hangi Marka Spor Ayakkabıyı Almalıyım?

1021

Hangi marka spor ayakkabıyı almalıyım? Güzel bir spor salonuna mı yazıldınız? Yada haftasonları yürüyüş mü yapacaksınız? Peki bunlar için hangi marka spor ayakkabı almalıyım? diyorsanız bu yazımız size baya yardımcı olacaktır. Günümüzde spor ayakkabı kullanımı sadece spor yaparken değil, gündelik yaşantımızın da vazgeçilmezi oldu. Hatta topuklu ayakkabı severler için spor ayakkabı markaları yüksel tabanlı modelleri bile ürettiler. Hal böyle olunca spor ayakkabı tercihlerimiz de zorlaştı. Hem tasarımı güzel, hem rahat, hem dayanıklı ayrıca sentetik ürünler kullanmayan modeller aramaya başladık. Aralarından seçip bu özelliklere yakın spor ayakkabıları sizler için derledik.

spor-ayakkabilari

1Merrell

Merrell dünyada Goretex ve Vibram’ın en büyük iş ortaklarından biridir. İnanılmaz rahat ve dayanıklı ayakkabıları ile meşhurdur. Örneğin dağcılar Merrell’den vazgeçmezler. Merrel marka ayakkabınız asla su geçirmez; her santimetrekaresinde 1,4 milyar adet gözenek vardır. Bu delikler o kadar ufaktır ki sıvı haldeki su zerreciği geçemez ama buhar molekülü rahatlıkla geçebilir, ayrıca Merrel, kadın ve erkek için aynı tabanı kullanmaz. Kadın- erkek ayağı farklıdır bu yüzden Merrel, kadınlar için ürettiği ayakkabılarında Qform teknolojisi kullanmıştır. (kadınların yere basış açılarını dengeleyip düzenleyerek daha konforlu bir yürüyüş sağlar) 47- 48 numaralara kadar da ayakkabı bulmanız mümkündür. Fiyat olarak diğerlerine göre yüksektir.

2Adidas

Adidas, “spor ayakkabı” denilince ilk akla gelen marka. Kaliteli, şık ve rahat ayakkabı üreticisidir. Spor ayakkabıyı ne için kullanacaksanız ona göre alacağınız ayakkabıdan asla pişman olmayacaksınız. Yakın zamanlarda Porsche ile anlaşıp çıkardığı modeller gerçekten kusursuz. Hava alan ayakkabıları ile insanların ayağını terletmez, bu konuda çok gelişmiş bir markadır. Ayrıca renk konusunda da ciddi bir yelpazeye sahiptir.

3Nike

Adını Yunan mitolojisindeki zafer tanrıçası Nike’dan almıştır. Diğer markalara göre Nike tasarım olarak kesinlikle çok önde. Sizin tarzınıza uyanını muhakkak bulabilirsiniz. Rahat ve sağlam ayakkabıları olan bir markadır. Bir çok farklı spor için model bulabilirsiniz.

4Saucony

Saucony marka alacağınız ayakkabıyı kendi mağazasından alma şansınız var ise çalışanları size bir dizi ölçüm yapıp ayağınıza uygun olanı tavsiye edeceklerdir. Bu konuda çok gelişmiş bir firmadır. Ayağım rahat etsin ve çeşitli sıkıntılardan kurtulsun diyorsanız kesinlikle bu konuda bir adım önde bir markadır. Her çeşit spor için bir çok model bulabilirsiniz.

5Puma

Puma öncelikle senelerce giyseniz de yıpranmayacak ayakkabı markalarının listelerinde üst sıralardadır. Sağlamlığı ile ilgili yorumları çok iyidir. Kaliteli, rahat ve çoğu kıyafetinize uyumlu ayakkabılar bulabilirsiniz. Ayrıca dünyanın en ünlü futbolcularının da tercihidir.

6New Balance

Görünüşe önem verenler için düşünmeden alınacak bir ayakkabı. Renk renk modeller bulabilirsiniz. Taban sağlamlığından dolayı ve hafifliğinden dolayı tercih edebilirsiniz. Fakat kocaman “N” harfli logosundan dolayı açıkçası biraz alırken düşündürüyor.

7Skechers

Türkiye’de yeni yeni pazara girmiş ve inanılmaz beğenilmiş bir markadır. Fiyat olarak biraz pahalı olsa da hafiflik, rahatlık konusunda verdiğiniz paradan dolayı asla pişman olmayacaksınız. Skechers kullanan biri kolay kolay başka marka spor ayakkabı kullanamaz. Ayakkabı içine yaptığı yastık gibi yüzeyi ile pamuklara basıyormuşsunuz gibi bir deneyim yaşatır. Ayakta biraz geniş görünümlü dursa da rahatlık için buna değer. Ayağınız içinde asla sorun yaşamayacaktır, yorumları gerçekten çok iyi.

Başlıklar :
en iyi spor ayakkabı markaları, en iyi ayakkabı markaları 2016, en iyi spor ayakkabı, en rahat spor ayakkabı, hangi spor ayakkabı rahat, ayakkabı en iyi marka, en iyi spor ayakabi, spor ayakkabı tavsiye 2016, nike spor ayakkabılarda hangi modeller en iyi, hangi marka futbol ayakkabısını almalıyım, hangi marka spor ayakkabı alınmalı, terletmeyen ayakkabı tavsiye

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?