Hangi Oda Hangi Renk Olmalı?

25

Dekorasyonun en önemli parçası iç mekan boyasıdır. Evinizi boyarken dikkat edeceğiniz hususlar azımsanmayacak derecededir. Özellikle “Hangi oda hangi renk olmalı?” sorusu çok önemlidir. Çünkü çocuğunuzun zeka gelişimine bile katkı sağlamaktadır. Oda rengine göre insanın ruh hali, boya renginin odayı büyük yada küçük göstermesi, iç açıcı renkler seçilmesi dekorasyon yapılırken ilk karar verilmesi gereken konulardır. En iyi renk seçimleriniz için size önereceğimiz bu tavsiyeler işinizi fazlasıyla görecektir..

Salon veya Oturma Odası Hangi Renk Olmalı?

oturma odası

Günün stresini atabilmek için ve gözlerinizi yormamak için açık tonlar kullanılmalıdır. Örneğin beyazın tonları, açık yeşil, açık mavi gibi naturel tonlar tercih edilmelidir. Gözleriniz yorulmadan rahat rahat tv izler, stresinizi atarsınız. Koyu tonlar tercih edilmelidir, zıtlıklar insanları hem ruh olarak hem de göz olarak yoracaktır.

Yemek Odası ve Mutfak Hangi Renk Olmalı?

mutfak

İnsanları mutlu eden doğal renkler; örneğin meyve renkleri olabilir , gerçekten çok sıcak bir hava katacak ve iştah açacaktır. Renk kataloğunuzdan sıcak renkleri tercih edebilirsiniz. Fakat öneri olarak sarı tonları tam olarak sizi ve davetlilerinizi mutlu edecek bir renktir.

Yatak Odası Hangi Renk Olmalı?

yatak odası

Doktorlar, bir insanın kaliteli uyku uyuyabilmesinin önemini sürekli söylerler. Kaliteli bir uyku için pastel tonlarını tercih edin. Yumuşak tonlu bir kırmızı yada pembe muhabbeti arttırdığı söylenir. Evin baktığı cephe de çok önemli, örneğin; Kuzeye bakan odalarda sıcak, güneye bakan odalarda mavi grubuna yer verebilirsiniz. Açık tonlarda desenli duvar kağıtları da tercih edebilirsiniz.

Çocuk Odası Hangi Renk Olmalı?

çocuk odası

Çocukların zeka gelişimi ve üretkenliği çok önemli. İç karartıcı renklerden kaçınmalısınız. Zeka geliştirmesi açısından turkuaz renginin çok önemli olduğu bilimsel araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Bununla birlikte bir duvarda da enerji vermesi açısından sarı kullanabilirsiniz. Hareketli gözükmesi çok önemli çünkü çocuğunuzun hayal gücü nün gelişmesi de çok çok önemli.

Çalışma Odası Ne Renk Olmalı?

çalışma odası

Çalışma odaları genellikle konsantrasyonu arttıracak ve rahatlatacak renkler seçilmelidir. Örneğin: Gri, bej, fildişi, siyah renkler kullanılabilir. Eğer çalışma odanızda bol aktiviteli ve ayrıca resim yapacağınız bir oda olacaksa; beyaz seçilmelidir.

Başlıklar :
bilimsel yatak odasi ne renk, zihin açan oda renkleri

HENÜZ YORUM YOK