Hangi Visco Yatak en iyisi?

54

En iyi Visco yatak hangisi ve full ortopedik yatak fiyatları nasıldır diye sorarsanız akıllı yatakları hakkındaki bu en son haberimizi okuduktan sonra yatak seçiminiz daha da kolay olacak.

Visco Yatak Nedir?

Viscoelastik sistemle emilen basıncın vücut ağırlığı karşısında şekil alarak vücudunuza göre şekil değiştirme özelliği olan yataklardır.

Viskoelastik Malzeme NEDİR?

Moleküllerinin sahip olduğu hareket yeteneği sayesinde kişiye özel tepki gösteren açık hücreli ve akıllı bir malzemedir. Basınç azaltıcı özelliği olan bu malzeme, ilk olarak NASA tarafından astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldığı basınç ile başa çıkabilmeleri amacı ile geliştirilmiştir.

visco-yatak3

AKILLI YATAK VISCO

Uzay teknolojisi ile üretilen VISCO yataklar, üst yüzeyinde kullanılan viskoelastik malzeme ile basınç azaltıcı özelliğe sahiptir. İçeriğindeki hafıza hücreleri, vücut ile temas ettiği anda ısı ve ağırlığa bağlı olarak hareketlenmeye başlar.

Bu hareketlenme, yatak vücudun şekline ve yapısına göre ergonomik hale gelene kadar devam eder. Basınç azaltıcı etki sağlayan hafıza özelliği ile AKILLI YATAK olarak adlandırılır.

visco-yatak2

Vücuda tam uyum sağlayan AKILLI YATAKLAR, vücut üzerindeki basıncı azaltarak sağlıklı kan dolaşımına zemin hazırlar. Yataktaki istenmeyen dönme hareketlerini azaltır ve uyku kalitesini arttırır.

Sabah kalkıldığında aşırı yorgunluk ve ağrılara sebep olan olumsuz etkileri büyük oranda azaltabilmesi nedeniyle tıp doktorlarınca tavsiye edilen bir yataktır.

Visco yataklarda;

Ace kumaş, silikon elyaf, tela, sünger ve viskoelastik katmanlar kullanılıyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?