Hangouts ile Sabit Telefon Hattını Aramak Artık Ücretsiz!

5

İnternet devi Google Hangouts kullananları sevindirecek bir yeniliğe imza attı. Google, terör saldırılarının yaşandığı Türkiye ve Belçika’yı kapsayacak şekilde Hangouts uygulaması üzerinden yapılan aramaları bugünden itibaren ücretsiz yaptı.

Google, açıklamayı resmi Twitter hesabından yaptı. Açıklamada bugün itibariyle Hangouts veya Google Voice üzerinden yapılan ‘sabit telefon’ aramalarını ücretsiz yaptığını duyurdu.

dunya-devi-turkiye-ye-aramalari-bedava-230624-16124

Hangouts’un iOS, Android veya masaüstü sürümü aracılığı ile haber alma özgürlüğü adına ücretsiz aramalar yapabilmek mümkün.

Bununla beraber Google, ayrıca Google Now kartlarında hükümetin oluşturduğu kriz merkezine nasıl ulaşılabileceği ile alakalı bazı bilgilere de yer verildi.

CEP TELEFONLARI DAHİL DEĞİL

dunya-devi-turkiye-ye-aramalari-bedava-16124-06251

Ücretsiz görüşmeleri sadece sabit hatlara yapabiliyorsunuz. Cep telefonlarını aramaya çalıştığınızda Google yine kullanıcılardan ücret talep ediyor.

Google Hangouts ile herhangi bir sabit numarayı dilediğiniz yerden bedava arayabilmeniz mümkün. Whatsapp’ta da internet olduğu sürece görüşme bedava olsa da, sadece Whatsapp aboneleri arasında görüşme sağlanabiliyor; ancak Hangouts’un bu özelliği sayesinde herhangi bir sabit numarayı bedava aramak mümkün.

Başlıklar :
ücretsiz telefon görüşmesi (cep tüm dünya dahil)

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?