Hayalinizdeki Gelinlik İçin Randevu Nasıl Alınır?

6

Evlilik öncesi genç kızlar için süreç gelinlik seçimi, randevu, gelinlik provaları ile başlar. Her genç kızın ölmeden önce giymek isteyeceği elbise hiç şüphesiz gelinliktir. Tam da bu yüzden o gelinlik o kadar iyi hazırlanmalıdır ki hiç bir detay atlanmamalıdır. Gelinlik bir gecelik elbise olarak görülsede bir çok gelin adayı, gelinliğini özenle diktirir. Bunun için iyi bir gelinlikçi, uzun süre araştırılan gelinlik modelleri, günlerce devam eden provalar… Her biri ayrı bir zahmet olan bu işlerin sonunda düğün gecesi bir prenses edasıyla girilir salona. Her göz sizin üzerinizdedir. Tüm detaylar o bakışlar tarafından incelenir. Kısık seslede olsa notlar verilir gelinliğe. Bunları bildikleri içindir genç kızları gelinlik üzerindeki titizliği. Bu kadar önemli bir konuyu siz gelin adayları için araştırmasak olmazdı. Vücudunuza göre en iyi gelinlik modelleri nelerdir? Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gerekenler neler? Gelinlik randevu nasıl alınır? Randevu alana hangi markalar indirim uyguluyor ve daha fazlası…

Gelinlik Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evlilik kararı aldınız. Erkek tarafı istedi, babanız verdi. İşte şimdi maraton başlıyor. İlk önceliğiniz gelinlik modelleri incelemek olsun ne kadar çok modele bakarsanız o kadar çok fikir sahibi olursunuz. Mağazaları gezin beğendiğiniz gelinlikleri mutlaka deneyin. Almayacağınız ürünü denemekten çekinmeyin. Askıda duran modelle üzerinizde duran model arasında farklılıklar görebilirsiniz. Düğün konseptinize uygun bir gelinlik için nerede ve nasıl bir düğün merasimi düzenleyeceğiniz önceden karar vermenizde fayda var. Hazır gelinliklerin size uymayacağı ön yargısına kapılmayın. Hazır gelinlikleri çokca deneyin size yakışanı bulduğunuzda ise üzerinde yapacağınız küçük detayları düşünebilirsiniz. Gelinlik diktirmek size özel olması açısında mantıklı olsada sonunda istediğiniz gibi çıkmama riski de vardır. Renk seçimizi belirleyin kilo probleminiz kırık bir renk tercih edin. Gelinliğin en güzel aksesuarı olan duvak seçimine gelinlik kadar özen gösterin. Bir çok çeşidi deneyin.

gelinlik-2

Vücudunuza Göre En İyi Gelinlik Modelleri

Her bir gelin adayı vücut yapısını iyi tanımalıdır. Gelinliğe göre vücudunuzu ayarlamaktansa (göbeği içeri çekme, omuzları dik tutmaya çalışma, daha uzun topuklu ayakkabı) vücudunuza göre gelinlik modeli bulun.

* Orantılı bir vücut ve uzun bacaklı iseniz; Deniz Kızı, Trompet tarzı gelinlik modellerini tercih edin.
* Kalın belli ve dikdörtgen vücutlu iseniz; Büzgülü bir gelinlik modeli ve Tek parça, balenli veya korseli bir model tercih edin.
* Omuzlardan daha geniş, üçken bir vücuda sahipseniz; V kesimi etek ve vatkalı, kolları süslemeli bir gelinlik modeli kalçanızla omuzunuzu eşitleyebilir. Tek kesim gelinlikler bu vücut yapısına uygun değildir.
* Dar kalça ve geniş omuzlu biriyseniz; Yakalı ve kabarık olmayan modeller tercih edilmelisiniz. Omuzla kalça genişliğini bir birine orantılamak için V-yakalı modeller tercih edilmeli.
* Zayıf bedene sahipseniz; Uzun dantelli kollarla süslenmiş V yakalı ve kabarık etekli modelleri tercih edebilirsiniz.
* Balık etli biriyseniz; Kalem etek ve korseli üst kısıma sahip gelinlikleri tercih edin.

gelinlik-1

Randevu Sistemi

Gelinlik modelleri için bir mağazaya gitmeden önce randevu almayı ihmal etmeyiniz. Randevusuz gidilen mağazalarda da gelinlik bakabilirsiniz. Fakat randevulu şekilde gittiğiniz taktirde size bir kişi eşlik edecek ve her bir gelinlik denediğinizde bir sorumlu aramak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca bir çok gelinlik firması online randevu başvurusu yapan gelin adaylarına indirim kampanyası yapıyor. Bu indirim kampanyalarından faydalanmayı düşünüyorsanız, online randevuyu denemenizi tavsiye ederiz..

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?