Haziran’da Vize Muafiyeti Zora Girdi!

0

Vize Muafiyeti Zora Girdi! Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz Türkiye’ye kötü haber verdi. Schulz, Vize serbestisi yönündeki beklentilere noktayı koydu. Schulz, Türkiye’nin şartları yerine getirmemesi halinde Avrupa Parlamentosu’nun vize konusunu görüşmeyeceğini söyledi.

Vize serbestisi için gözler bugün Avrupa Parlamentosu’na çevrilmişti.

AB-Turkıye

Ancak AP Başkanı Martin Schulz’un yaptığı açıklama beklentileri boşa çıkardı. Schulz, şartlar yerine getirilmeden parlamentonun konuyu ele almasının söz konusu olmayacağını açıkladı.

1592469_h

Schulz, bu sebeple kendisinin konuyu komisyona havale etmediğini de söyledi.

avrupa-parlamentosunda-turkiye-raporu-kabul-edildi

AB 5 kriter dayatmasına giderken Cumhurbaşkanı Erdoğan son kararını ‘değiştirmiyorum’ diyerek ilan etti. Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ise şu açıklamalarda bulundu.
TÜRKİYE’NİN BUNU YAPABİLECEĞİNİ GÖREMİYORUM

110520161304513851771-2jpg

Zaman olarak hala her şeyin mümkün olduğuna dikkat çeken Schulz, Türkiye’nin istenilen değişiklikleri henüz ele almadığına vurgu yaptı. Schulz, “Ben Türkiye’nin bunu yapabileceğini göremiyorum” dedi.

TÜRKİYE 5 ŞARTI YERİNE GETİRMEDİ

türkiye-AB

Türkiye’nin vize serbestisi için gerekli 72 şartın, aralarında terör yasası ve kişisel bilgiler konusundaki düzenlemelerin de yer aldığı beşini yerine getirmediğini belirten Martin Schulz, Türkiye’nin bu konuları ne zaman parlamentoda ele alacağına karar vermesi gerektiğine vurgu yaptı.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?