Hem Akıllı Hem Ucuz Telefon: 150 TL!

25

Dünyadaki en küçük akıllı telefon! Teknolojinin gelişmesi ile telefonların özellikleri ile fiyatları da dudak uçuklatıyor. Ama bu kez durum farklı. Yakın gelecekte piyasaya sürülecek olan dünyanın en küçük akıllı telefonunun fiyatı sadece 150 TL! İşte detaylar;

Telefon ne kadar akıllıysa fiyatı da o kadar fazla olurdu. Ama bu kez iş biraz farklı. Çünkü bu telefon dünyanın en küçük akıllı telefonu ve fiyatı ise 150 TL.

en-kucuk-akilli-telefon

Dünya’nın en çok küçük akıllı telefonunun ekranı 2.4-inch ve ağırlığı ise 54 gram. Yakında piyasaya sürülecek olan ve boyutlarıyla dikkat çeken Android tabanlı bu cihazın 50 dolar fiyat etiketiyle satılacağı söyleniyor.

en-kucuk-akilli-telefon

Yeni Posh Mobile Micro X S240, piyasaya çıkacak en küçük Android tabanlı telefon olma iddiasıyla tanıtıldı. Böylesine ufak bir telefon için ise küçük bir hazine ödemek yerine 50 dolarlık fiyatla sahip olmanız da mümkün. Hatta telefon, hâlihazırda Amazon üzerinden satışa da sunulmuş.

Bir kredi kartı büyüklüğünde olan telefon, 88.9 x 48.26 x 11.7mm boyutlarında ve 54 gram ağırlığında. 2.4-inch TFT LCD ekran kullanan Micro X S240’ın ekranı 16 milyon renk gösterme kapasitesine sahip. Telefonun 4G, Wi-Fi, Bluetooth, microUSB 2.0 ve GPS desteği de bulunuyor. 1GHz çift çekirdekli MediaTEK MT6752M işlemci kullanan telefon, 4GB depolama alanı ve 512MB RAM ile birlikte gelecek. Ancak microSD kart desteğiyle birlikte depolama alanı 32GB’a kadar çıkartılabilecek.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?