İhtiyaç Kredisi alırken kredi hakkında bilmeniz gereken 5 tüyo

İhtiyaç kredisi alıyorsunuz, bireysel kredi, otomobil ya da konut kredisi için başvurdunuz. En uygun krediyi bulmakta zorlandığınız olmuştur.

Nakit ihtiyaçlarımızı seçerken ve kredi alırken en uygun, kısa vadeli ve düşük faizli olanları seçmek isteriz.

Aldığımız ihtiyaç kredisinin geri ödeme yöntemlerini kaç ay vade ile ödeyeceğimizi de bilmek isteriz.

Bankalara kredi başvurusu yaptığımızda alacağımız kredinin tutarı, aylık taksit oranı ve toplam vadesinin yanında hayat sigortası istenip istenmediği de bilmek istediğimiz konulardandır.

Bankaların krediler için uyguladığı faiz oranları da değişkenlik gösterdiği gibi bankanın size vereceği not da önemli. Yılbaşı, bayram, tatil ya da eğitim kredilerine göre de ödeme yöntemi ve kredi miktarı değişkenlik gösterir.

Bütün bunlar bankaların kredi seçeneklerine findeks kredi notunuza, bankalar ile olan hesap ilişkilerinize göre değişkenlik gösterir. Ama biz size bu haberimizde ihtiyaç kredisini nasıl hesaplayacağınızı ve merak ettiğiniz birçok soru hesaplama araçlarımızla cevaplayacağız.

Aşağıdaki hesaplama alanına ihtiyacınız olan kredi tutarını, kredi türünü ve aylık ve toplam taksit tutarını girerek sorunuza cevap bulabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İhtiyaç Kredisi hesaplamak için lütfen tüm alanları doldurunuz.

İhtiyaç kredisine başvuru şartları nelerdir?

İhtiyaç kredisi şartları arasında ilk sırayı yaş şartı almaktadır. Ülkemizde ilgili yasalar gereği kredi kullanmak isteyen kişilerin reşit olmaları yani 18 yaşında olmaları şartı bulunmaktadır. 18 yaşın altındaki kişilerin doldurmuş oldukları ihtiyaç kredisi başvuru formları kesinlikle bankalar tarafından işleme konulamaz ve kabul edilemez. Ayrıca yine aylık düzenli bir gelire sahip olma şartı aranır ve aylık belgelenebilir geliri olmayan kişilerin kredi başvuruları bankalar tarafından reddedilmektedir. Yani kayıt dışı çalışan kişiler gelirlerini belgeleyemeyecekleri için kredi başvurusunda bulunamaz.

 

- Advertisement -
Paylaş
İnternet teknolojileri ve davranış sosyolojisi uzmanı. Seo ve behavior changer olarak internet hayatına devam ediyor. Az mentalist, çok okuyucu. Son internet bükücü...