Image plus In-Image reklam nedir?

70

In-Image reklam; sitelerdeki haber ve makale detaylarındaki görsel resim üzerinde gösterilen reklamlara denir. Image Plus reklam modelinde reklamın bekleme süresi ajans ile kararlaştırılabiliyor.

In-Image reklamlar yeni bir dijital reklam modeli olarak hayatımıza gireli çok olmadı. Makale, blog ya da haber sitelerinde detay sayfasındaki resmin üzerinde belirli bir süre gösterimi yapılarak etkileşimin artırılması amaçlanıyor.

Türkiye’deki okurların özellikle görsellere olan ilgisini düşünürsek etkisinin hiç de az olmayacağı kesin.

Türkiye’de bu tür reklam yayını yapan iki ajans var. Birisi Popmarker.com haber görseli üzerindeki ürünü bularak alışverişe teşvik eden bir yayın modeli var.

popmarker

Popmarker yöneticileri; Patentli ve benzersiz PopMarker teknolojisi, sitenizdeki görselleri birer reklam panosuna dönüştürür. Böylece sayfa alanınızın yaklaşık % 40’ınakarşılık gelen fotoğraflardan kazanç  elde etmenizi sağlar!  diyor.

Bir diğer yerli reklam ajansı ise Kamil Köse’nin kurucusu olduğu Admatic.com.tr . Admatic her geçen gün yeni ürün çıkarmayı seven bir reklam ajansı. Interstitial reklamlarını hemen çok büyük yayıncı sitesinde görmeniz mümkün. Masthead reklamlar ile birlikte yayına aldığı image plus reklamlarını da birçok sitede görmek mümkün. CPC (Tıklama) modeli gelir paylaşımı modeli ile bu ürünü de gelecekte daha fazla sitede göreceğiz gibi.

Yerli ürünlerin ilham kaynağı şüphesiz yabancı reklam ajansları. Zaten çok farklı bir şey sunulabilse kendi başına bir girişim ürünü halini alıyor.

Gelelim resim üstü reklam dediğimiz in-image reklamların yabancı olanlarına.

Bunların başında GumGum.com var. Interaktif reklam modelleri gerçekten baktıkça baktırıyor. Bu projelerin yerli versiyonların da görmek isterim doğrusu. Galerilerine ve reklam örneklerine buradan bakabilirsiniz

gumgum

Vibrant Media’da bu ajanslardan birisi ancak özel kreatifler üreterek süreli reklamlar üretiyor.

NetSeer’in reklam modelinde ise detay görselinde Overlay ya da benzer içerik metni sunuyor

netseer

Bu alanda en gelişmiş reklam ajanslarında birisi de Imonomy. Görseldeki resim ile ürüne giden yolu buluşturmaya adanmış bir reklamcılık modeli. Image overlay ya da image popup modeli ürünleri ile sektörde iyi bir yer edinmiş görünüyor.

imonomy

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?