İnsansız Otomobil için Geri Sayım Başladı!

8

İnsansız hava araçları teknolojisi İnsansız otomobil beklentilerini arttırdı. Son olarak BMW CEO’su Harald Kruger önemli bir açıklama yaptı. Ve üçüncü elektrikli otomobili hakkında ipuçları verdi: İnsansız, zeki ve lüks. BMW i Next adı verilen otomobil, 2021’de yollarda olacak. İşte detaylar;

bmw-i-next-940x470

İnsansız otomobil beklentilerine en net cevap BMW CEO’su Harald Krueger’dan geldi.

Krueger, “İnsanlar bana insansız otomobilin ne zaman geleceğini soruyorlar. Cevabım her an yapabiliriz oluyor. Bir BMW test aracı, 2006’da Hockenheimring pistini sürücüsüz bir şekilde başarıyla tamamladı. 2011’de ise Münih’ten Nürnberg’e A9 otoyolunu kullanan başka bir model, insansız ve kesinlikle müdahalesiz şekilde yolculuğunu tamamladı. Beklediğimiz şey hem bu araçların olgunlaşması, hem de yasal mevzuatın uygun çerçeveye erişmesi. Şu anda bu çerçeve hem tüketiciler hem de üreticiler tarafından tamamen karar verilmiş değil.” diyerek aslında bu teknolojiye yıllar öncesinden sahip olduklarının altını çizdi.

inext-508x300

Yeni BMW i NEXT aşağı yukarı bu konsepte benzeyecek.

i Next adlı araç hakkındaki bilgileri BMW’nin en son yapılan ortaklar toplantısında aktaran Kruger, “2008 yılında BMW i8 Roadster yollarda olacak. Bunu 2021 yılında BMW i NEXT takip edecek. Hafif tasarımlı, dijital bağlantıları olan, kendi kendine yolculuk yapabilen, inovatif ve tamamen yepyeni bir iç dizayn ile yeni nesil elektro-mobilitesi yüksek bir araç yollarda olacak.” dedi. Aracın görüntüsü ile ilgili net bir bilgi paylaşılmazken, aracın Vision Next 100 konseptine benzeyeceği açıklandı.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?