İnstagram Zaman Akışı Algoritması Değişti!

2

İnstagram zaman akışı algoritmasını değiştirdi! Instagram da artık zaman akışı atılan içeriğin saatine göre değil popülerliğine göre şekillenecek… İşte ayrıntılar;

Dünyanın en yaygın fotoğraf paylaşma platformu olan İnstagram’da zaman akışının algoritması değişti.

instagram_haber

İnstagram zaman akışı bugüne kadar atılan içeriğin saatine yani yeniden eskiye göre ilerliyordu. Ama artık zaman akışı kronolojik olarak değil, “popülerliğe” göre şekillenecek…

İnstagram-yenilendi
İInstagram, bir süredir denemekte olduğu algoritmasını tam olarak bütün kullanıcıları için devreye soktu. Artık kullanıcıların zaman akışı kronolojik olarak değil “popülerliğe” göre şekillenecek.

instagram2

Şirket, bu yeniliği Mart ayında duyurmuştu.  Bu yenilik üzerinde çalışıldığını açıklamış, kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine resmi Twitter hesabından, ”Sizleri dinliyoruz ve zaman tünelinizde şu anda hiçbir şey değişmeyeceğini garanti ediyoruz. Değişiklikler, bütün kullanıcılara açıldığında size haber vereceğimize söz veriyoruz” yazmıştı.

”Önemsediğiniz içerikleri kaçırmayacaksınız”

instagram-fotograf-etkilesim

Instagram, algoritma değişikliğini kullanıcılarına şöyle aktardı:

”Mart ayında içerikleri zaman tünelinde yeni bir düzende gösterecek bir yol üzerinde çalıştığımızı bu sayede önemsediğiniz anları öncelikli olarak göreceğinizi duyurmuştuk. İnsanlar zaman tünellerindeki içeriklerin ortalama yüzde 70’ini kaçırıyor. Instagram büyüdükçe bütün fotoğraf ve videoları yakalamak daha zor bir hâl aldı. Geçen birkaç aydır üzerinde çalıştığımız yeni yol ile birlikte insanların daha fazla fotoğraf beğendiğini, daha çok yorum yaptığını ve topluluklarla daha çok etkileşime girdiğini gördük. Instagram’ı daha iyi yapmak için bu algoritmayı geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?