Instagram’da Çok Sayıda Takipçisi Olan 4 Çalışkan Kişi

17

En popüler sosyal medya hesaplarından biri olan Instagram’da çok sayıda takipçisi olan 4 çalışkan kişiyi sizlerle paylaşıyoruz. Nasıl takipçi kazanılır ve çok sayıda takipçim olması için ne yapmalıyım diye düşünüyor ve bu soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızın ayrıntısını okumanız gerekiyor. Bakalım bu muhteşem 4 kişi nasıl takipçi kazanmış….

1 Nathan Chanbir

 

@foundrmagazine’in (830k+ takipçi) hesabının deha yöneticisi  Nathan Chanbir yıldan az zamanda ilk 500k’sını kazanmasını sağlayan growth hack yönteminden bahsetti.

Nathan Chan Instagram’da fazla takipçi kazanmak isteyenlere : ” Eğer büyük bir Instagram takipçisi kitlesine ulaşmak istiyorsanız ilk odaklanacağınız şey, büyük Instagram hesaplarının olabildiğince sizin içeriğinizi paylaşmasını  ve hem fotoğrafta hem de açıklama da sizi etiketlemesini sağlamak.” diyor.

2Case Kenny

Instagram hesabı @prsuit’in (100k+ takipçi) kurucusu Case Kenny, Istagram’da nasıl takipçi kazanılabileceğini anlattı.

Kenny takipçi sayısı ve naısl kazandığına dair : “Bu işin en kolay yolu hesapların bio’suna bakmak. İletişim bilgilerini bio’suna koyanlar genelde bu tarz grupların bir parçasıdır ve bunu basitçe sorabilir ya da kendi grubunuzu oluşturabilirsimiz. Onlara bir “duyuru” grubu oluşturup oluşturmak istemediğini sorun.”diyor.

3Sammy Kaufman ve Daniel Greenberg

Instagram dehaları Sammy Kaufman ve Daniel Greenberg 6.3 milyon takipçisi olan hesapları @themostfamousmemes in takipçi kitlesini nasıl devam ettirdiklerini anlattı.

İşte Kaufman ve Greenberg’in takipçi kazanmak için tavsiyeleri

  • Benzer hesapları takip edin ve beğenin.
  • Bir ekip kurun ve sorumlulukları bölüştürün, böylece bir kişi tüm gün ekran karşısında çakılı kalmak zorunda olmaz. (günün farklı zamanları ve farklı roller)
  • Çapraz – pazarlama: geniş hedef kitlesi olan benzer sayfalar için duyuruya karşılık duyuru yapın.
  • Spam’den uzak durun: organik büyümeye zarar verir ve bir çok kullanıcıya itici gelir.
  • Birinin 1-2 dakika bakabileceği ve hemen bağlanabileceği bir içerik kulanın, karmaşık açıklamalar ve fotoğraflar, diğer fotoğrafların içinde kaybolup gidecek veya hemen atlanacaktır.

4 Matt Gottesman

@hdfmagazine’in kurucusu Matt Gottesman; Hedef kitlemin içeriğim hakkında ne hissettiğini bilmek istiyorum. Bu tamamen benim ve onların arasındaki ilişki hakkında. Onlar ne kadar fazla yorum yaparsa, ben onlarla o kadar fazla ilişki geliştiririm ve onların ilgi alanlarını o kadar fazla anlarım. Ne kadar fazla yorum yaparlarsa, Instagram’ın algoritmasının, o içeriği daha fazla tanıtacağından bahsetmiyorum bile. ” diyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?