İnstagram’dan Korkutan Hata!

2

Instagram’ın yeni özelliği büyük bir sorun ortaya çıkardı. ‘Çoklu hesap işlevi’ni geçtiğimiz günlerde devreye sokan İnstagram beklenmedik bir problemle karşılaştı. Uygulamadan gelen kişisel bildirimlerin yanlış kişilere ulaşmasına sebep olabildiği ortaya çıktı.

 

Hemen korkmayın. Benim başıma da gelebilir mi böyle bir şey demeyin. Çünkü sorunun yaşanması için öncelikle birden çok hesabı yönetiyor olmanız gerekiyor. Eğer henüz çoklu hesap özelliğini kullanmadıysanız bir sıkıntı yok.

instagram

Ama eğer çoklu hesap işlevini kullanıyor ve bu hesaplardan birini de bir başkasıyla paylaşıyorsanız sıkıntı olabilir. Nasıl bir sıkıntı olacağını da anlatalım;

Eğer çoklu hesap kullanıyor ve o hesabı başka birisiyle paylaşıyorsanız, o kişinin sizin kişisel bildirimlerinize ve Doğrudan Mesajlarınıza erişimi söz konusu olabilir. Diğer taraftan siz de o kişinin kişisel bildirimlerini ve Doğrudan Mesajlarını görebilirsiniz.

Bu söz konusu problem herkes de yaşanmadı ama yaşayanların şikayetleri instagram’a iletildi.

instagram-coklu

Instagram problemin farkında olduğunu ve bir çözüm üzerinde çalıştığını açıkladı.

Bu arada sizin telefonunuzda hala Instagram çoklu hesap işlevi yoksa; mevcut uygulamayı güncellemeniz yeterli olacaktır.

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?