Instagram’dan Kullanıcıyı Sevindiren Değişiklik!

1

Instagram kullanıcıları sevindiren bir yeniliğe imza attı. Instagram video süresi artık 60 saniye. 15 saniyelik süre sınırlamasının uzun süredir değişmesi planlanıyordu. Yeni süre uygulaması bugün itibari ile başladı.

 

Instagram kullanıcıları 15 sanyelik video süresini yetersiz buluyor. Sürenin uzatılmasını istiyordu.

instagram

Instagram daha önce reklam verenlerin video süresini 60 saniyeye çıkarmıştı. Kullanıcıların yoğun isteği sonrasında normal videolarda da sürenin uzatılmasına karar verildi. İnstagram kullanıcıları 6o saniyelik yani 1 dakikalık videolar yayınlayabilecekler.

instagram

Instagram videoları 2013 yılının Haziran ayında duyurulduğundan beri sadece 15 saniye ile sınırlıydı. Şimdi tam tamına 1 dakika. Yeni özellik bugün itibariyle kullanıma sunulmaya başladı. Ama telefon ve cihazların modelleri ve güncellemelere göre kademeli bir biçimde her kullanıcıya ulaşacak.

instagram

Instagram’dan yapılan açıklamaya göre kullanıcıların video izleyerek harcadığı zaman tam %40 artış gösterdi. Ünlü fotoğraf paylaşım uygulamasında ayrıca kullanıcıların ve reklam verenlerin daha fazla video yayınlamasını sağlamak için her videoda artık ne kadar izlendiğini gösteren sayaç yer alıyor. Şirket ayrıca tıpkı Snapchat gibi özel durumlarda en iyi videoları toplayarak onları akışın üst kısımlarına çıkaracak. İnstagram, kullanıcılara daha önce çoklu kullanım özelliği imkanı da sağlamıştı.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?