iPhone 7’de Bizleri Bekleyen 5 Yeni Özellik

14

1iPhone 7’de Bizleri Bekleyen 5 Yeni Özellik

Apple, amiral gemisi iPhone 7 ile 2016 yılına damga vuracağa benziyor. Yeni gelecek bir çok özellikle alışılmış iPhone çizgileri dışına çıkacağı belirtilen ıphone 7’nin fiyatı ile de müşterileri memnun etmesi bekleniyor. 2016’nın ikinci çeyreğinde duyurulması beklenen iPhone 7 hakkındaki bilgiler sızmaya başladı. Bir çok yeni özelliğin olacağı ve klasik ekran görüntüsünü değiştirileceği belirtilen telefonda, pil ömrü konusunda büyük bir süprizin bizleri beklediği duyumlar arasında. Gelin şimdi 2016 yılının en iddialı cep telefonu olmaya aday iPhone7 ile hayatımıza girmesi beklenen özellikleri birlikte inceleyelim. İşte iPhone 7 ile hayatımıza girecek 5 özellik

2Ram

2 GB RAM’i ilk defa iPhone 6s’de kullanan Apple, performans bakımından müşterilerini bir hayli memnun etmişti. Bu performansı biraz daha ileriye taşımak isteyen Apple, iPhone 7’yi 3 GB RAM gibi güçlü bir şekilde çıkartma planları yapıyor. Böylelikle oyun severlerin en çok istediği güç ve performansı bir arada yansıtmış olacak.

3İşlemci

iPhone 6s modelinde kullandığı A9 işlemciyi bir adım daha öteye taşıyan Apple, amiral gemisi iPhone 7’de A10 işlemciyi kullancağı söylentileri çıktı. A9X Chipset’inin mobil hale getirecek olan Apple, A10 işlemci, 4 yada 8 çekirdekle iPhone 7’yi uçurmak hevesinde.

4Su Geçirmezlik

Sony Xperia ile hayatımıza giren su geçirmezlik özelliği bu kez iPhone 7 ile karşımıza çıkacağa benziyor. Sony’nin piyasaya sürdüğü su geçirmez telefonların büyük ilgi görmesi diğer markalarıda hareketlendirmişe benziyor. Bir çok firma bununla ilgili teknolojiler geliştirme sürecine girmişken, Apple’ın yeni amiral gemisinde bu özelliği kullanacağa iddia ediliyor.

5Tasarım

iPhone 7 tasarımı ile de bir dizi değişikliklere gidebileceği belirtiliyor. 6s’e oranla biraz daha inceleceği söylenen iPhone 7’de en büyük değişikliğin tamamen ekran olması beklenen ön yüzünde yaşanacağı iddia ediliyor.

6Her Kesime Hitap

Apple, 2016’da çıkaracağı iPhone 7’nin bir de daha ucuz versiyonunu çıkararak her kesime hitap etmeyi hedefliyor. Daha hesaplı olan iPhone 7 daha düşük kalitede kasa ve özellikleri ile performans bakımından iPhone 5s’e benzemesi bekleniyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?