İş Hayatında Başarılı Olmak İçin Okumanız Gereken 9 Kitap

25

İş dünyasında başarılı olmak için okumanız gereken kitapları sizler için derledik. Bu kitapları okuduktan sonra müşteri sayınızda artış yapabilecek ve onlarla iletişiminizi kuvvetlendireceksiniz.

11-Hızlı ve Yavaş Düşünme , Daniel Kahneman

Rasyonel yargı ve karar alımını sorgulayan ufuk açıcı psikoloji çalışmasıyla 2002 Nobel Ekonomi Ödülü’ne layık görülen Daniel Kahneman; çağımızın en önemli düşünürleri arasında yer alıyor. Fikirleriyle ekonomi, tıp ve siyaset dahil, pek çok alanı etkilemiş olan yazar, bu kitapta yıllardır sürdürdüğü araştırmaların sonuçlarını bir araya getiriyor.

22-Redirect , Simon Timothy D. Wilson

Redirect; Timothy D. Wilson

33- Drive, Daniel H. Pink

Drive; sizi düşünmeye ve harekete geçmeye teşvik eden nadir kitaplardan. Yazar, ortaya koyduğu güçlü ve bilimsel savlarla motivasyon olgusunu yeniden düşünmemizi sağlarken, bize hayatımızı değiştirmek için ihtiyaç duyacağımız araçları da sağlıyor.”

-Dr. Mehmet Öz-

44-Görünmez Goril ,

Görünmez Goril; NTV yayınlarından çıktı ve gündelik yanılsamalar hayatımızı nasıl yönlendiriyor bu kitapla görebilirsiniz.

55- Strangers to Ourselvels , Timothy D. Wilson

Strangers to Ourselves; Timothy D. Wilson

66- Mutluluk Üzerine Çeşitlemeler, Daniel Gilbert

Ünlü yazarlardan tam puan alan Mutluluk Üzerine Çeşitlemeler ; bizi neler mutlu eder üzerine bir kitap yazmış.

77-Alışkanlıkların Gücü

Alışkanlıkların Gücü; Charles Duhigg bizlere özel ve iş hayatımızdaki davranışların altında yatan sebepleri anlatıyor.

Alışkanlıkların Gücü’nde New York Times’ın ödüllü iş dünyası muhabiri Charles Duhigg, alışkanlıkların neden var olduğunu ve nasıl değiştirilebileceğini keskin zekası ve muazzam ifade yeteneğiyle keyifli bir şekilde anlatarak, insanoğlunun doğasına yönelik yepyeni bir bakış açısı ortaya koymaktadır.

88-Seçme Sanatı , Sheena Iyengar

Seçme Sanatı’nda; Columbia Üniversitesi profesörü Sheena Iyengar bu kitabında çok etkileyici sorular soruyor: Seçimlerimizi tamamen kendi kişisel özelliklerimize dayanarak mı yaparız yoksa aldığımız kültür mü bize bu seçimleri yaptırır? Neden bazen çıkarlarımıza apaçık şekilde aykırı olan seçimler yaparız?  Bu soruların cevabını kitapta bulabilirsiniz.

99- İşte Bu Fikir Tutar , Christopher Chabris, Daniel Simons

Dan ve Chip Heath; öğretmenlerden reklamcılara, pazarlamacılardan köşe yazarlarına, politikacılardan sivil toplum gönüllülerine kadar fikirlerle çalışan herkesin sürekli yanıtını aradığı yaşamsal soruya cevap veriyorlar.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?