İstanbul Boğazı’nı Yürüyerek Geçmek İster Misiniz?

66

İstanbul Boğazı’nın altına yaya yürüme yolu yapılacak! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbul Boğazı’nın altından yürüyerek geçme projesini açıklandı. Üsküdar ile Kabataş arasına yayalar için bir ‘tüp tünel’ yapmayı hedeflediklerini anlatan Topbaş, bu projeyi ‘ustalık döneminin müthiş projesi’ olarak niteledi.

İstanbulluları heyecanlandıran bu projeyi, bizzat Başkan Kadir Topbaş, bugünkü İBB meclis toplantısında açıkladı.

topbaş
Kadir Topbaş, mecliste faaliyet raporunu açıklarken, planladıkları yeni projelerden de bahsetti. Meclis üyelerine seslenen Topbaş, projeleri açıklarken sözlerine “Nefeslerinizi tutun” diyerek başladı.

topbastan-yeni-proje-istanbul-bogazinin-altina-yurume-tuneli,QlA449RMJUK9ol4WFQu2gA

Topbaş’ın yapmayı planladığı projeler arasında en çok ilgi çekeni, Üsküdar ile Kabataş’ı denizin altından birbirine bağlayacak ‘tüp tünel’ oldu.

marmaray

Topbaş, daha sonra Üsküdar ile Kabataş’ı denizin altından birbirine bağlayacak ‘tüp tünel’ projesini açıkladı. Topbaş bu projeyi, ‘ustalık döneminin müthiş projesi’ olarak nitelendirdi.

harita

Yürüme tüneli planını açıklayan Topbaş, “Kabataş-Mahmutbey Metro Hattı, Taksim-Kabataş Füniküler Hattı veya deniz ulaşımıyla Kabataş’a gelen vatandaşlar, Marmaray ve Avrasya Tüp Geçidi’ne erişim sağlayabilecek. Tersi istikamette de, Üsküdar’a inen vatandaşlarımız Kabataş’a yürüyerek ulaşabilecek. Tüp geçidin içinde yürüyen bant sistemi de kuracağız. Bu sayede Asya ve Avrupa Yakası’nı bu kez de yürüme tüp geçidiyle bağlayacağız” dedi.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?