İstanbul İstanbul Olalı Böylesini Görmedi!

0

İstanbul’un fethi nerede kutlanacak? 1453’te fethedilen İstanbul’da 563. yıl dönümü heyecanı yaşanıyor. Bu sene fetih kutlamalarının adresi yine Yenikapı meydanı. Meydanda Fetih şöleni için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Fetihin canlandırılması için alana 4500 metrekare büyüklüğünde sur şeklinde bir sahne kuruldu.

İstanbul’un fethinin 563. yılı kutlanacak.

fetih

Yenikapı Miting alanında pazar günü yapılacak olan törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılacak.

Kutlamalar için Yenikapı Meydanında hazırlıklar devam ediyor. Fetih canlandırılması için alana 4500 metrekare büyüklüğünde sur şeklinde bir sahne kuruldu. Ses ve ışık gösterilerinin yapılacağı şölen için görevliler aralıksız çalışıyor.

BU YOLLARA DİKKAT!

istanbul-trafik

Öte yandan 29 Mayıs Pazar günü Yenikapı miting ve etkinlik alanında gerçekleştirilecek İstanbul’un Fethi’nin 563. Yılı Kutlamaları nedeniyle kapalı olacak yolları duyurdu. İBB’nin açıklamasında Pazar günü, 06:00-24:00 saatleri arasında Bakırköy-Aksu Caddesi (Taşhan Kavşağı) ve Fatih-Aksakal Caddesi arasında kalan Sahil Yolu geçici olarak trafiğe kapatılacağı bildirildi.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?