İstanbul’da Bedava Ziyaret Edebileceğiniz 10 Müze

37

İstanbul’da bedava ziyaret edebileceğiniz 10 müze, İstanbul’da ücretsiz gezebileceğiniz müzeler ve İstanbul’da mutlaka gezilip görülmesi gereken müzeler ve tarihi yerleri sizlerle paylaşıyoruz.

istanbul-modern-muzesi

Karaköy sahilde bulunan İstanbul Modern; ücretsiz gezilebilecek müzelerden sadece biri. Perşembe günleri ücretsiz olarak ziyarete açık olan müzede hem sanatsal sergileri gezebilir hem de muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

salt-beyoglu-ve-salt-galata-muzesi

İstanbul’un en yeni müzelerinden olan Salt müzesi; iç ve dış dizaynı ve modern sanat eserleriyle ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.

osmanli-bankasi-muzesi

Osmanlı Bankası Müzesi; ücretsiz gezilebilecek bir başka müze. Salt Galata ile aynı binada bulunan Osmanlı Bankası Müzesi, Osmanlı Devleti’nin ekonomik ve bankacılık geçmişi hakkında sizlere bilgi vermeyi hedefliyor.

sabanci-muzesi

Sabancı Müzesi; çarşamba günleri ücretsiz olarak ziyarete açık ve hem sürekli sergiler sunuyor hem de bazı dönemlerde dünya çapında ünlü sanatçıların eserleri sergileniyor.

turkiye-is-bankasi-muzesi

Türkiye İş Bankası Müzesi; Sirkeci’de bulunuyor. Müzede İş Bankası’nın kuruluşundan bugüne önemli belgeleri inceleyebilirsiniz. Pazartesi hariç haftanın her günü müzeyi ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

pera-muzesi

Beyoğlu’nda gidebileceğiniz bir başka Müze Pera Müzesi; 18:00-22:00 arası ücretsiz olarak kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Engelliler ve refakatçileri ve 12 yaş altı çocuklar müzeyi her daim ücretiz olarak gezebiliyor.

orhan-kemal-muzesi

Orhan Kemal Müzesi; Cihangir’de ünlü yazarımızın eşyalarını ve kitaplarını görebileceğiniz ve hafta içi her gün ücretsiz olarak gezebileceğiniz güzel bir seçenek.

istanbul-denizcilik-muzesi

İstanbul’un en güzel semtlerinden Beşiktaş’ta olan İstanbul Deniz Müzesi; öğrenciler müzeyi ücretsiz gezebilirken diğer ziyaretçiler için ise 6,5 lira gibi cüzi bir miktarla gezerek ülkemizin denizcilik tarihiyle ilgili güzel bilgiler edinebiliyor.

sait-faik-abasiyanik-muzesi

Kabataş ve Kadıköy’den kolaylıkla ulaşılabilecek yerde Burgazada’da olan Sait Faik Abasıyanık Müzesi; ünlü yazarın hayatıyia ilgili tarihi eserleri ziyaretçilerine sunuyor.

mehmet-arsay-klasik-otomobil-muzesi

Küçükçekmece’de olan Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi;  haftasonları ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor. Müzede çok sayıda klasik otomobili görebilir ve bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz. Güzel bir haftasonu geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği güzel bir müze.

Başlıklar :
turan dağcı

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?