İstanbul’da En İyi 5 Ortodonti Doktoru!

2488

Uzman tavsiyelerinden ve kullanıcı yorumlarından oluşturulmuş “en iyi ortodonti doktoru” başlıklı haberimizi okuyorsunuz. Ortodontik tedavi ile güzel bir gülüşe sahip olmak ve iyi bir çiğneme fonksiyonu elde etmek mümkündür. Ortodontik tedavi iyi bir uzman tarafından yapılmadığı takdirde seneler sürmekte ve diş teli kabusa dönmektedir. Uzun süren tedavi boyunca mecbur kalmadıkça ortodonti uzmanını değiştirilmemesi gerekir, memnun kalınmayan doktoru değiştirmek uzun süren tedavi süreçlerine yeniden başlamak olacaktır. Bu yüzden ortodonti uzmanı iyi seçmelidir. Ortodonti uzmanı seçilirken genellikle tavsiye üzerine yada Diş hekiminizin yönlendirmesi ile seçim yapılır. Tavsiye üzerine olan seçenek daha iyi bir fikir bizce. Bizde bu fikirden yola çıkarak İstanbul’daki en iyi ortodonti uzmanlarını araştırdık ve yaptığımız çeşitli değerlendirme ve tavsiye sonuçlarına göre bir liste hazırladık.

1DOÇ. DR. OĞUZ ÖZTOPRAK

1978 Ankara doğumlu Doç.Dr. Oğuz Öztoprak, 1996 yılında TED Ankara kolejinden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde öğrenim görmeye başlamış ve 2001 yılında derece ile mezun olmuştur. Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda başladığı Uzmanlık programını 2005 yılında tamamlayarak Ortodonti Uzmanı olmuştur. 2005-2006 yılları arasında Denizli Askeri Hastenesinde Diş Tabip Teğmen olarak görev yapmış ardından 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak akademik kariyerine devam etmiştir ve 2007 yılında yardımcı Doçent ardından 2013 yılında’da Doçent ünvanı almıştır. Dentapolitan Diş Hastaneleri kurucu üyesi ve Ortodonti uzmanı olarak meslek hayatına devam etmektedir. Türk Diş Hekimleri Birliği, İstanbul Diş Hekimleri Odası, Türk Ortodonti Derneği (TOD), Avrupa Ortodonti Derneği (EOS), Dünya Ortodonti Derneği (WFO) üyesidir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

2Doç. Dr. Korkmaz Sayınsu

1971 Ankara doğumlu Doç.Dr. Korkmaz Sayınsu, 1994 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda başladığı doktora programını 2000 yılında tamamlayarak Ortodonti Uzmanı olmuştur. Aynı yıl, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak akademik kariyerine devam etmiştir ve 2006 yılında Doçent ünvanı almıştır. 2009 yılında üniversitedeki öğretim üyeliği görevinden ayrılmış ancak düzenlediği kurslarla kendi tecrübelerini meslektaşlarına aktarmaya devam etmiştir. Türk Diş Hekimleri Birliği , İstanbul Diş Hekimleri Odası, Türk Ortodonti Derneği (TOD), Avrupa Ortodonti Derneği (EOS), Dünya Ortodonti Derneği (WFO) ve Uluslararası Roth Williams Ortodonti Derneği (RWISO) asil üyesidir. İki çocuk babasıdır.

3Prof. Dr. Nejat Erverdi

Dr. Nejat Erverdi 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. Ekim 1981’de aynı Fakültenin Ortodonti Anabilim Dalı’nda mezuniyet sonrası eğitimine başlamış ve Ekim 1985’de programı tamamlayarak Ortodonti uzmanı olmuştur. Mezuniyetini takiben askerlik hizmetini GATA Haydarpaşa Askeri Hastanesi’nde uzmanlık programında eğitmen olarak tamamlamıştır. 1987 yılında Marmara Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi’ne Öğretim Görevlisi olarak atanmıştır. 1988 yılında Yardımcı Doçentliğe, 1989 yılında Doçentliğe yükselmiştir. 1994 yılında ise Profesörlüğe yükseltilmiştir. 1988-2006 yılları arasında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı başkanlığını yürütmüştür. Dr.Erverdi 2000 yılında Avrupa Ortodonti Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Dr.Erverdi Yunan Ortodonti Dergisi ve Ortho dergilerinin hakem kurulu üyesidir. 2002 yılında gerekli sunumları yaparak North Athlantic Component of the Angle Society üyeliğine kabul edilmiştir. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 100 den fazla makalesi mevcuttur. 2002 yılı Ekim ayında seçilmiş başkan olarak IXth International Symposium on Dentofacial Development and Function kongresini İstanbul’da düzenlemiştir. 2004-2006 yılları arasında Türk Ortodonti Derneği Başkanlığını yürüten Dr.Erverdi, son olarak 2011 yılı Avrupa Ortodonti Birliği Başkanlığına seçilmiştir. Dr.Erverdi 2007 Ocak ayından itibaren Amerika Birleşik Devletleri Connecticut Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalına ziyaretçi Profösör olarak atanmıştır.

4Prof. Dr. Mustafa Ülgen


Ülgen İnegöl ilköğretim ve orta okulu tamamladı. Bursa Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen bir burs ile yedek subay olarak askerlik iki yıl sonra 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu Üniversitesi’nde ortodonti okudu Zürih, Rudolf Hotz ve onun doktora derecesini aldı Paul Walter Stockli altında İsviçre. Zürih yaptığı beş yıl eğitim zorunlu hizmet on yıl ardından sonra Ankara Üniversitesi sekiz yıldır ve (Dicle) Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde iki yıl çalıştı. Ülgen Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde iki yıl boyunca dekan oldu 1985 yılında 1979 yılında doçent ve profesör oldu. 1983 yılında, hâlâ sürekli 25 yılı aşkın için Türkiye genelinde Diş Fakülteleri akademik çalışma kitap olarak okunur ortodontik tedavi hakkında, ilk ders kitabı, Ortodontik Tedavi İlkeleri yazdı. “Alexander von Humboldt Vakfı” dan sağlanan burs ile 1985 ve 1986 yılında, daha sonra bir Alman ortodontik dergisinde yayımlanan Bonn Üniversitesi’nde iki araştırmalar yaptı. Sonra da İstanbul Üniversitesi’nde altı yıl boyunca ve Yeditepe Üniversitesi’nde iki yıl çalıştı. 2000 yılında ortodontik tanı ikinci metin kitap yazdı, Ortodonti (Anomaliler, Sefalometri, Etyoloji, Büyüme ve Gelişme, Tanı). 2002 yılında kendi isteği ile emekli var. 2006 yılında anılarını, Mustafa, Mustafa oğlu yayınladı.
Ülgen yabancı ülkelerde ondört olmak üzere otuz dokuz konferanslar verdi. 1968 yılından bu yana evli, bir kızı, bir oğlu ve iki torunu vardır.

5Prof. Dr. TÜLİN ARUN

İstanbul doğumludur.Orta öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlamış, 1987 yılında Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesini birincilikle bitirmiştir. 1988-1993 yılları arasında Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamlamış ve kariyerine yine aynı bölümde devam ederek, 1998 yılında “Doçent” ünvanını almıştır. Doçentlik sonrası akademik çalışmalarını Marmara Üniversitesinde iki yıl kadar sürdürdükten sonra, Kasım 2000’de Yeditepe Üniversitesi Ortodonti Anabilim Başkanlığı’na atanmıştır. 2003 yılında aynı fakültede Profesörlüğe yükseltilmiştir. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

Başlıklar :
ortodonti, en iyi ortodontistler, ortodonti en iyi doktor, ortodonti istanbul, türkiyenin en iyi ortodontistleri, en iyi ortodonti uzmanı istanbul, Türkiyenin en iyi Ortodonti doktoru, en iyi ortodontist, istanbul en iyi ortodontist, ortodontist istanbul, istanbul ortodontist, istanbul ortodonti merkezleri

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?