İstanbul’un Görülmeye Değer 7 Tepesi

7

Yedi tepeli İstanbul’un görülmeye değer 7 tepesi ve harika manzaralara sahip mekanlarını sizlerle paylaşıyoruz. İstanbul’da mutlaka gezilip görülmesi gereken yerleri yazımızın detayında bulacaksınız.

Büyük Çamlıca Tepesi

buyuk-camlica_tepesi

Harika boğaz manzarasıyla İstanbul denince alka gelen ilk yerlerden biri olan Büyük Çamlıca Tepesi; mavi ve yeşilin muhteşem uyumuyla harika İstanbul manzarasını ayaklarınıza seriyor. 268 metre yüksekliğe sahip bu tepeyi mutlaka görmelisiniz.

Rumeli Hisarüstü / Nafi Baba Tepesi

rumeli-hisarustu-nafi-baba-tepesi

Fatih Sultan Mehmet köprüsü manzaralı Nafi Baba Tepesi; İstanbul’un harika manzaralarından birine sahip. Köprüyü yakından görmek ve harika fotoğraaflar çekmek istiyorsanız burası sizin için ideal. Göçmen kuşların geçişinin harika şekilde izlenebileceği bu tepede aynı zamanda Hidiv Kasrı’nı ve Anadoluhisarı’nı da izleyebiliyorsunuz.

Nakkaş Tepe

nakkas-tepe

İstanbulun çarpıcı Boğaz manzarasına sahip yerlerinden biri de Nakkaş Tepe. Sarayburnu ve Çubuklu gibi yerleri ayaklarınızın altına seren bu mekanı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Yavuz Selim Cami Dış Avlusu

yavuz-selim-cami-dis-avlusu

İstanbul denilince akla ilk tarihi dokusu ve camileri aklımıza gelir. Pek çok meşhur camisi olan İstanbul’un, cami manzaraları da en az camileri kadar ünlüdür. Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Yavuz Sultan Selim Camisi’nin dış avlusu da bizlere harika bir İstanbul manzarası sunar. Haliç’i bizlerin avcunda gibi hissettiren mekanı kesinlikle gezmelisiniz.

Topkapı Sarayı Mecidiye Köşkü terası

topkapi-sarayi-mecidiye-kosku-terasi

Topkapı Sarayı; İstanbulda turistlerin en uğrak noktalarından biridir. Pek çok turist burayı ziyaret ederek tarihi dokuyu hissetmek ister. Topkapı Sarayı Mecidiye Köşkü Terası; Kız kulesini, Sarayburnu’nu, Karaköy’ü, Tophane’yi, Dolmabahçe’yi, Beşiktaş’ı, Boğaziçi Köprüsü’nü ve adaları en iyi şekilde görebileceğini bir manzara sunar.

Ulus Parkı

ulus-parki

Ulus Parkı; Boğaziçi Köprüsü, Selimiye Kışlası, Topkapı Sarayı ve Üsküdar’ı harika şekilde gören İstanbul’un yedi tepesinden biri olarak bilinir.

Yuşa Tepesi / Beykoz

yusa-tepesi-beykoz

Beykoz’un sakin yapısıyla özdeşleşmiş Yuşa Tepesi; hem manzara hem de manevi olarak bizleri tatmin edecek bir yer. İstanbul’un en yüksek tepesi olan Yuşa Tepesi; ziyaretçilerine başka bir yerde göremeyeceğiniz bir İstanbul manzarası sunuyor. Denizin mavisi ve ormanların yeşiliyle görülmeye değer bir manzarayla karşılaşacağınız Yuşa Tepesi, İstanbul’un en nezih yerlerinden biri olan Beykoz’da.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?