İşte En Unutulmaz 7 Tarık Akan Filmi

56

En unutulmaz 7 Tarık Akan filmini sizlerle paylaşıyoruz. Tarık Akan Türk sinemasının en başarılı oyuncularından biri olup, filmleri seyircilerin en beğendiği filmler arasındadır.

Bakalım hafızalarımıza kazınmış 7 efsane filmi hangisi…

1Hababam Sınıfı

Başrollerini Münir Özkul, Tarık Akan, Şener Şen ve Adile Naşit gibi efsane oyuncuların oynadığı Hababam Sınıfı’nda Tarık Akan; Ferit karakteriyle karşımıza çıkıyor. En iyi Türk fimlerinden biri olarak nitelendirilen Hababam Sınıfı Tarık Akan’ın en beğenilen filmlerinden biridir.

2Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı’da Tarık Akan’ın başrollerini paylaştığı filmlerden biridir. Özel Çamlıca Lisesi’nin en yaramaz sınıfının öğrencisi Ferit’in çocuğu olmuş ve bakacak kimse olmadığı için okula getirmiştir. Mahmut Hoca bu bebeği fark ettiğinde başlarından geçenler ise hepimizin hafızalarında hala tazedir.

3Mavi Boncuk

En iyi Tarık Akan filmlerinden biri de Emel Sayın’la oynadığı Mavi Boncuk’tur. Ertem Eğilmez’in yönetmenliğini yaptığı filmde, bir grup arkadaşın Emel Sayın’ın şarkıcılık yaptığı restoranda hesabı ödeyememeleri üzerine şarkıcıyı kaçırıp fidye istemeleri konu alınmıştır.

4Yol

Bir Yılmaz Güney Filmi olan Yol’da Tarık Akan başrolü canlandırmıştır. Bunun yanı sıra Halil Ergün, Şerif Sezer gibi ünlü oyuncuların oynadığı film Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü alarak evrensel anlamda da başarısını kanıtlamıştır.

5Sürü

Başrollerini Tarık Akan, Tuncel Kurtiz ve Melike Demirdağ gibi oyuncuların oynadığı Sürü filmi; bir Yılmaz Güney yapımı. Filmin müziklerini ise efsane sanatçı Zülfü Livaneli yaptı.

6Ah Nerede

Ah Nerede filminde Tarık Akan Gülşen Bubikoğluyla başrolleri paylaşıyor. Füsun Önal’ın söylediği ‘Ah Nerede’ şarkısını dillerimize dolayan bu eğlenceli aile komedisi, Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu’nun muhteşem uyumu ve tüm kadronun kaliteli oyunculuğuyla hafızalardan silinmeyecek bir yapımdır.

7Yalancı Yarim

Tarık Akan’ın Emel Sayın’la olan bir başka filmi de Yalancı Yarim’dir. Metin Akpınar, Zeki Alasya gibi oyuncuların da yer aldığı film, Kayserili genç Ferdi’Nin başından geçenleri anlatır.

Ferdi, güzel görünümlü ve hızlı yaşamayı seven bir delikanlıdır. Zengin Abisinin ona her ay yüklü miktarda bir para göndermesinden ötürü de Abisine biat etmektedir. Bir gün sürpriz bir şekilde eşini koluna takan Abisi Ferdi’yi ziyarete gelir ve Ferdi’nin nişanlısıyla tanışmak istediğini kendisine belirtir. Nişanlı rolünü oynaması için Ferdi’ye hali hazırda vurgun olan Alev’e haber salınır ve oyun başlar.

Başlıklar :
emel sayın tarık akan filmleri, emel sayin ve Tarık Akan filmler, gittigidiyor tarık akan filmleri, tarık akan ermeni filmi, tarık akan film, tarık akan kangal filmi

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?