İstiklal Caddesi’nde Patlama; Ölü ve Yaralılar Var

4

Terör bu kez İstanbul’u vurdu. İstanbul’da sabah saatlerinde Beyoğlu İstiklal caddesinde patlama meydana geldi. 5 kişi öldü. 36 kişi de yaralandı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

ıstanbul-bomba

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki balo sokakta canlı bomba saldırısı düzenlendi. Saat 11:00 sularında büyük bir patlama meydana geldi. İstiklal Caddesi’ndeki patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis, sağlık ekipleri ve itfaiye sevk edildi. Polis, caddeyi giriş-çıkışlara kapattı. Patlamanın meydana geldiği bölgeyi güvenlik çemberi içine aldı.

ıstanbul-patalama

Polis helikopterleri de bölgeyi havadan kontrol ediyor. Saldırı Beyoğlu Kaymakamlığının hemen önünde meydana geldi.

istiklal2

İstanbul Valisi Vasip Şahin, saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Şahin; Canlı bomba saldırısında 4 kişinin öldüğünü söyledi. Valinin bu açıklaması sonrasında hastanedeki yaralılardan biri daha hayatını kaybetti. Ve ölü sayısı 5’e yükseldi. Saldırıda 7’si ağır 36 kişi de yaralandı. Yaralıların 12’si yabancı uyruklu. Yaralılar çevredeki hastanelere sevk edildi.

patlama

Ankara’daki terör saldırısı sonrasında güvenlik ekipleri teyakkuza geçmişti. İstanbul’da nevruz kutlamaları öncesinde alarm verilmişti. Alman konsolosluğu’da bir kaç gün önce uyarı açıklaması yapmış. Vatandaşlarını uyarmıştı. Ayrıca özel okulu da tatil edilmişti. Alman konsolosluğu patlamanın bulunduğu İstiklal Caddesine 300-400 metre uzaklıkta.

Yayın Yasağı

ıstıklal-patlama

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, İstanbul Beyoğlu’nda meydana gelen patlamaya ilişkin yayın yasağı getirdi. Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsıyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?