İçtiğiniz Kahve Kişiliğiniz Hakkında Çok Şey Anlatıyor

7

Kahve, bazıları için güne başlarken olmazsa olmazlardandır. Sabah gözümüzü açar açmaz hepimizin içiyor olması ortak noktamız olabilir. Ancak kahvenizi nasıl aldığınız kişiliğiniz hakkında çok şey söylüyor. Nasıl mı? İsterseniz test edebilirsiniz…

9Sade Filtre Kahve

Bunu size söylemek zorunda kalan biz olmak istemezdik ancak psikopat olabilirsiniz. Ya da sadece biran önce ayılıp gününüzü en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsunuz. Los Angeles’lı psikolog R.Durvasula’nın 1000 kişi üzerinde gerçekleştirdiği testler, sade filtre kahve içicilerinin aksi ve kararlı olduğunu gösterdi.

8Klasik Latte: Sütlü ve şekerli

Konforunuza düşkün olduğunuz kadar başkalarını da mutlu etmeyi önemsiyorsunuz. R.Durvasula’ya göre Latte düşkünleri aynı zamanda alçak gönüllü ve güvenilir insanlar. Kahveniz bir klasik, basit, ancak asla sıkıcı değil.

7Şeker istiyorsanız

Siz de kahveniz kadar tatlı bir insansınız. Hayatı çok ciddiye almıyor, spontane hareketler yapmayı seviyorsunuz. Seçici değilsiniz. Her yerden bulabileceğiniz bir küp şeker ile her şeyi keyifli hale çevirebileceğinizi biliyorsunuz.

6Ekstra sıcak

Bonkör ve sıcakkanlısınız. Nasıl mı biliyoruz? Yale Üniversitesi’ndeki psikologların yaptığı araştırmalara göre sıcak bir bardak içecek tutan insanlar, soğuk içecek tutan insanlara kıyasla daha verici, daha anlayışlı ve daha sevecen. Tahminimize göre sabah içtiğiniz sıcak kahve size fazladan birkaç tatlı hareket yaptırıyor.

5Krema Ekliyorsanız

Minimalistsiniz. Sek kahvenin tadını sevmediğiniz için biraz kremayla renklendiriyorsunuz. Böylesi çok daha basit ve keyifli. Kremayı yanına istiyorsanız biraz da kontrol meraklısı olduğunuzu söyleyebiliriz. Hiçbir şey damak tadınıza kendi ayarladığınız kadar yakışamaz.

4Kafeinsiz kahve

Sağlığınıza düşkünsünüz. Yeterli miktar kafein alarak (decaf kahvelerde bile 2 ml kafein bulunmakta) kahvenin zararlarını es geçip, faydalarından yararlanıyorsunuz. Hemen hemen her gün “Kafeinsiz nasıl yaşıyorsun?” sorusuyla karşılaşıyorsunuz. Öhöm, gördüğünüz üzere gayet fit yaşıyoruz!

3Bol Buzlu Kahve

Son zamanların modasının buzlu kahveler ve çeşitli frappeler olduğunu düşünürsek, sen de bir trend takipçisi olarak yaz kış dinlemeden buzlu kahvenden vazgeçmiyorsun. Biraz da özgür ruhlusun. Güne seni ferahlatan bir bardak kahveyle uyanıp susuzluğunu gideriyorsun.

 

2Kocaman Bir Bardak

İçinde ne olduğu önemli değil, yeter ki gözünü doyursun! Arkadaşların senin bu kadar şeyle nasıl başa çıktığını bilmiyorlar. Hem çok çalışıyor, hem gezip sosyalleşiyor, hem spor ve hobilerin için kendine zaman buluyorsun. Biraz kıskanılıyorsun bile denebilir!

1Soya Sütlü Kahve

Siparişinizi vermek zaten 10 dakikanızı alıyor, bir de beş dakika doğru yapıp yapmadıklarını kontrol ediyorsunuz. Söylememiz lazım ki siz bir mükemmelliyetçisiniz. Biraz kahve züppesi de denebilir. Ama damak tadınıza uyan mükemmel kahveyi bulmuşken neden standardları aşağı çekesiniz ki? Verdiğiniz tüm çabaya değer!

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?