Kara Üzümün En Bilinmeyen 5 Faydası

12

Kara üzümün faydaları nelerdir, kara üzümün bilinmeyen 5 faydası ve siyah üzüm nelere iyi gelir gibi sorularınızın cevabını yazımızda bulacaksınız. Kar üzüm hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır ve alternatif tıpta kara üzümün faydaları haberimizde olacak.

Kara üzüm pek çok hastalığa iyi gelen yiyeceklerin başında gelir. Antioksidan özelliği çok fazla olduğundan kanserden tansiyona her türlü hastalığın tedavisinde aktif olarak kullanılır. Fakat kara üzümün kalori oranı yüksek olduğundan günde en fazla 20 tane tüketilmesi doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

1Böbrek ve Karaciğere Faydası

Kara üzüm sindirim sistemine ve böbreklere çok iyi gelir. Sindirim sistemini düzenleyerek böbreklerinizi rahatlatır. Kum dökmeye de yardımcı olan kara üzüm sadece böbreklere değil, karaciğerede çok iyi gelen kara üzüm; kabuğu ve çekirdeği ile tüketildinde hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

2Kansızlık ve Tansiyona Faydası

http://www.volpeypir.com/


Kara üzüm kansızlık hastalığı olanlar için en tavsiye edilen besinlerden biridir. Kan hücrelerine yardımcı niteliği olan kara üzüm; aynı zamanda tansiyon hastalarına da oldukça fazla önerilir.  Yüksek tansiyonu düşürmek için kullanılan kara üzümün enerji verici özelliği de vardır.

3Kolestorele Faydası

Daha öncede söylediğimiz gibi kara üzüm pek çok hastalığın tedavisinde kullanılır. Bunlardan biri de kolesterol. Kolesterol hastalarının kara üzümün çekirdeğini çıkarıp elde edilen üzüm yağının tüketilmesi kalp hastalıklarına ve kolesterole oldukça iyi gelmektedir.

4Cilt Sağlığı ve Beyin Hücrelerine Faydası

Kara üzümün düzenli olarak tüketilmesi cildinize olumlu etki yapacaktır. Ayrıca beyin hücrelerinin güçlenmesine de yardımcı olan kara üzüm; doktorşar tarafından en çok tavsiye edilen yiyeceklerden biri olarak gösterilmektedir.

5Kalp Krizi ve Kanser Karşıtı

İçeriğinde bulunan antioksidan özelliği ile kara üzüm kalp krizi riskini azaltmakla beraber kanser riskini de oldukça azaltır.

İçerisinde B1, B2 ve A gibi pek çok vitamini de içeren kara üzüm; aynı zamanda kalsiyum, potasyum ve sonyum açısından da yüksektir. Kara üzümü direk olarak tüketmenin yanı sıra reçelini yapabilirsiniz veya komposto olarak da tüketebilirsiniz. Aynı zamanda kara üzüm hamur işlerinize lezzet ve sağlığı birlikte katmak için çok ideal bir besindir.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?