Karbonatınız Varsa O Zaman Üzülmeye Gerek Yok!

8

Evimizde olmazsa olmaz ürünlerin başında karbonat gelir. Öyle ki karbonat, gıdadan temizliğe aklınıza gelebilecek bir çok noktada imdadınıza yetişiyor. Nasıl mı? İşte cevabı. Ve karbonatı nasıl kullnabileceğinizin püf noktaları;

10Leke Giderir

Atmak istemediğiniz plastik saklama kaplarınızda eğer leke oluştuysa, karbonat yardımınıza hazır bekliyor. Bir kaba 4 yemek kaşığı karbonat ile ılık su doldurup, saklama kaplarınızı da içine koyarsanız, lekelerin bir kaç saat içinde kaybolduğunu göreceksiniz.

9Kokuyu Emer

Buzdolabınızın kokmasını ya da içindeki yiyeceklerin kokularının birbirine karışmasını engelemek istiyorsanız çare karbonat… Küçük kabın içine karbonat koyun ve dolabınızın içine bırakın. Kokuların karışmasını engelleyecek ve istemediğimiz kokuları da emecektir.

8Meyve – Sebzeleri temizler

Meyve ve sebzeleirn daha hijyenik olması için onları karbonatlı suyla güzelce bir yıkayın…Zirai ilaçlardan ve diğer her şeyden temizlendiğini göreceksiniz.

7Mutfak Süngeri Kokusuna Son

Mutfak süngerleri temizlikten sonra içine sızan koku ile mutfağa kötü bir koku saçar. Ancak karbonat ile temizlediğiniz de ne kokuya ne de lekeye rastlamanız mümkün değil.

6Evcil hayvanların Yataklarını Temizler


Evdeki küçük dostların yataklarını temizlemek ve ortaya çıkabilecek kötü kokuları engellemek için birebir. Kedi-köpeklerin yataklarına biraz karbonat serpin, 10- 15 dakika geçtikten sonra da elektrik süpürgesiyle süpürün. Farkı göreceksiniz.

5Oyuncakların Tozunu Temizler


Tüylü oyuncaklarınız tozlanır ve zaman içinde hem renkleri kaybolur hem de mikropları ile sağlığı tehdit eder. İşte bunun önüne geçmek için, oyuncakları, çöp torbasının içine koyun üzerine de bolca karbonat serpin. Torbanın ağzını kapatın. Sonra torbayı uzun süre sallayın. Ve daha sonra torbadan çıkarıp elektrikli süpürge ile tozları içine çekin.

4Mobilyaları Temizleyin

Soğuk ve yağışlı kış aylarının ardından bahçe mobilyalarınızı yaza hazırlayın. Bunun için yine karbonata ihtiyacınız var. Mobilyalarınızı karbonat ve suyla silin. Eskisi gibi tertemiz karşınızda olacaklar.

3Duvar Temizliği

Duvarlar, temizliği ile belki de evde sizleri en çok düşündüren bölüm. Hele mutfak duvarındaki yağ lekeleri! Çocuk odalarındaki boyalı duvarlardan bahsetmiyorum bile… Merak etmeyin. Bir kez de karbonatı su ile silmeyi deneyin.. Farkı göreceksiniz…

2Alkali Su için de Karbonat

İçtiğiniz suyun alkali olmasını istiyorsanız, mutlaka karbonat ekleyin…

1Izgara Temizler

Keyif bir mangalın ardından karnınızı da doyurdunuz her şey güzel. Ama ızgaranızın temizliği sizi kara kara düşündürüyorsa merak etmeyin. Yine karbonat imdadınıza yetişecek. Izgaranın üzerine karbonat serpin ve fırçalayın. Sonuç sizi mutlu edecek.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?