Karpuz Tezgahlara “Bir Geldi Pir” Geldi

3

Yaz aylarının vazgeçilmezi ve en çok tüketilen meyvelerin başında gelen karpuz semt pazarlarında yerini almaya başladı. Tezgahlarda boy gösteren karpuzun kilo fiyatı ise adeta cep yakıyor. Çünkü kilogramı 5 lira olan bir karpuz ortalama 50 liraya satılıyor.

Havaların ısınması ile pazar tezgahları da renklenmeye başlıyor. Yaz meyvelerinden ilk olarak karpuz ve çilek tezgahlarda yerini aldı. İran’dan ithal edilen karpuz, Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki semt pazarlarında satışa sunuldu. Ancak karpuzun kilogram fiyatı 5 lira olması vatandaşı kara kara düşündürüyor.

karpuz

Karpuzun pahalı olması pazarcı esnafına yeni çözümler üretmesine sebep oluyor. Esnaf karpuzu çeyrek dilimler halinde satıyor.

ceyrek-dilim-karpuz-tezgahlarda-

Pazarcılar, karpuza vatandaş ilgi göstermeyince çeyrek dilimler halinde sattıklarını söylediler.

Öte yandan, karpuz ile birlikte son günlerde tezgahlarda yerini alan yerli çilek ise kilogramı 12 liradan satışa sunuldu.

Pazarcılar önümüzdeki günlerde havaların da ısınması ile karpuzun ve çileğin fiyatının düşeceğini söylediler. Vatandaşlar ise yüksek fiyatlardan şikayetçi. İnşallah bir an önce düşer fiyatlar diyen vatandaş, karpuzun ilk kez çeyrek halinde satıldığını gördüklerini söylediler.

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?