Kilo Vermenizi Kolaylaştıracak 15 Meyve ve Sebze

43

Kilo vermek için yapmadığınız diyet, gitmediğiniz diyetisyen kalmadıysa bu yazıya mutlaka göz atın. ABD ve İngiltere’deki iki üniversite ortak bir araştırmaya imza attı. Kilo vermek isteyenlerin yüzünü güldüren o araştırmaya göre, yüksek miktarda flavonoid içeren meyve ve sebzeleri tüketerek zayıflayabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak? Hangi meyve ve sebzeleri tüketmek gerek.

İşte, yüksek flavonoid içeren 15 sebze ve meyve;

15Ahududu

14Yaban mersini

13Çilek

12Kuş üzümü

11Kiraz

10Üzüm

9Erik

8Turp

7Çay

 

6Kakao

5Armut

4Elma

3Narenciyeler

2Soğan

1Biber

Flavonoid Nedir?

Flavonoidler vücudunuzda üretilen veya dışarıdan gelen serbest radikallerin oksitleyici yani yaşlandırıcı zararlarına engel olan güçlü birer antioksidandır. Güneş ışınları ile cildinizi bozan, sigara ile derinizdeki damarlarınıza zarar veren, egzoz gazları ile kollajeninizi erkenden yaşlandıran serbest radikal zararlarını engellemenin en etkili yolu, vücuda bol bol flavonoid kazandırmaktır.

Flavonoidler aynı zamanda iltihap önleyici maddelerdir. Cilt yaşlanmasının önemli ölçüde cildin iltihabi reaksiyonlardan kaynaklandığı dikkate alınırsa flavonoid üzerinde neden bu kadar ısrarla durduğumuz daha kolay anlaşılır. Hayatınıza ıspanağı, pancarı, kara lahanayı, enginarı, yeşil veya kırmızı biberi daha fazla ekledikçe bu doğal mucizelerden daha çok yararlanacaksınız.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?