Kim Pırlanta takı sevmez?

44

Büyüdüğümde düğün günümü  ve doğum günlerimde hangi tür takıları hediye alabileceğimi hayal ederdim. O zamanlar bir elmas yüzüğün ışıltısını sevdim. Dürüst olmak gerekirse, parmaklarımın üzerinde muhteşem bir elmas veya pırlanta yüzüğün görünümünü hep müthiş bir arzuyla istedim.

pirlanta

Hayatım boyunca, muhteşem görünümlü mücevher parçaları almaya bayıldım. Elmas küpenin yüzümün parıltılı olmasını sağlamak için biraz pahalı bir yol olsa da güzel bir yol olduğuna inandım. Kulaklarımda daha büyük bir elmas küpesi olduğunda, kulağımın odak noktası olması benim için hiç bir zaman sorun olmadı.

Çok yakın bir arkadaşımın, kuyumculuk yapan,  son derece cömert bir kocası var. Doğum gününde, yıl dönümlerinde ya da özel günlerinde ona yeni bir yüzük veya küpe takımı ya da elmas bir kolye satın aldı. Bu türden bir hediyenin kalbinden bir armağan olarak görüldüğü için yenilik onun için hiç bitmedi, ayrıca bu döngü sonsuza kadar sürecek. Romantik bir şey, değil mi? Kim pırlanta takı istemez ki?

kızım için küçük bir elmas bilezik aldım ve büyüdükçe kullanmaya devam ediyor. Pırlantalı bir hediye, sadece yetişkinler için değil, herkesin beğeneceği ve mutlu olacağı bir şey.

Bazı kültürler, genç erkekleri için tek bir elmas küpe hediye vermeyi gururlandırır. Bence bu çok şık bir görünüm ve bu gençlere biraz parlaklık ve güzellik kazandırıyor. Bazı kültürlerde bebeğin kulakları elmas takılarla daha önce yaşamına delik açılır.

Aradığınız elmas parçası ne olursa olsun, alışveriş yaparken birçok farklı şekil, boyut, stil ve kesim bakmalı ve kararınızı sonra vermelisiniz. Bu modellerin hepsi herkese uygun olmayacaktır. Örneğin uzun boyunlu insanlara elmas damla küpeleri daha çok yakışacaktır. Uzun parmakları olan insanlar daha büyük elmaslar isteyebilir. Şahsen, çıkıntı yapmayan elmaslar fazla göze çarpmıyor, bu yüzden biraz abartı elmas ve pırlanta takılar daha çok hoşuma gidiyor. Elbette bu tamamen tercih meselesidir.

Elmas takılarını giyme konusunda orta yaşlı bir bayan olarak, çoğu batılı kadının elmas takılara sahip olmayı çok sevdiğini biliyorum. Onların temiz tutulması, bu günlerde daha kolay olamazdı çünkü pek çok çevrimiçi satış mağazası makul maliyetlerle kuyumcu temizleyicileri öneriyor. Artık onları temizlemek için özel mücevher mağazasına götürmek zorunda kalmadan, bunu kendi evinizin rahatlığında yapabilirsiniz.

Umarız en güzel pırlanta ve elmas takılarla güzelliğinize güzellik katar, en güzel hediyeleri alırsınız…

Başlıklar :
dünyanın en güzel kapısı, zeytin dikim şekli

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?