Kirli Araba Camına Çizilen Muhteşem Sanat Eserleri

41

Kirli arabanın camına ne yapılır? Bize kalsa Beni yıka yazarız. Ama Scott Wade, için durum farklı. Çünkü o kirli araba camlarına, yazı yazmak yerine muhteşem resimler çizmeyi tercih ediyor. Wade, bazen ünlü ressamların yapıtlarını veya portrelerini, bazen de manzaralar çizip ortaya harikalar şeyler yapıyor.

araba-3

Karşınıza kirli bir araba çıktığında yaptığınız veya yapmak istediğiniz şey nedir? Durun tahmin edeyim. Hemen kirli arabanın arka camına “Beyi Yıka” yazdınız değil mi? Eminim birçoğunuz bunu denemiştir.

araba-2

Eee başka ne yapacağız ki diyenleri duyar gibiyim. İşte kirli bir araba camına yazı yazmaktan başka ne yapılır? sorusunun cevabı…

araba-6

Scott Wade, dünyaca ünlü bir ressam. Ama o, bildiğiniz ressamlara benzemiyor. Çünkü onun tuvalleri kirli araba camları. O, resimerini, kirli ve toz içindeki araba camlarının üzerine çiziyor. Ve ortaya seyrine doyumsuz sanat eserleri çıkıyor.

araba-4

Scott Wade’e bir çok lakap takmışlar ama en dikkat çekici olanı ‘Tozun Da Vincisi’. Ama o daha çok ‘Kirli araba sanatçısı’ olarak anılmak istiyor.

araba-5Sanatçı bir ailenin çocuğu olan Scott, karikatürist bir babanın da oğlu. Küçük çocukken de tozlu araba camlarına bir şeyler çizdiğini anlatıyor. Araba camlarına yaptığı resimler o kadar dikkat çekici ki bir çok portresi ile muhteşem bir koleksiyon oluşturmuş durumda.

araba-7

İşte dünyaca ünlü Kirli araba sanatçısı Scott Wade’nin muhteşem resimleri;

9araba-9

8araba-10

7araba-11

6araba-13

5araba-14

4araba-15

3araba-17

2araba-boya

1araba-16

Scott Wade’in yaptığı resimlerin hikayesi

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?