Kış Aylarını Sıcacık Geçirebileceğiniz 10 Termal Otel

46

Termal oteller, kaplıcalar kış aylarının vazgeçilmez en iyi lüks tatil mekanı oldukları kesindir hiç kuşkusuz. Tıbbi imkanlar ile şifa bulamayan insanların son durağı doğal yöntemler oluyor. Gün geçtikçe çeşitli kalıcı hastalıkların arttığı dünyamızda, bazen tıp yetersiz durumda kalıyor. Hal böyle olunca insanlar alternatif olarak doğal yöntemlere başvuruyor. Bu çözümlerin kullanıldığı en büyük alan şüphesiz termal tesisler. Türkiye doğal termal tesisleri açısından, çok fazla zenginliğe sahip olması bizim için büyük bir avantaj. Birçok şehrimizde mucizevi sonuçları yaşatabilen doğal imkanlarla yarar sağlayan termal oteller mevcut. Bu kadar çok fazla termal otelin olması, yurt dışındaki turistlerinde ilgisini çekmiyor değil. Her yıl 10 binlerce turist, termal otellerimizi ziyaret edip bu doğal zenginlikten faydalanmak istiyor. İşte asıl sorunda burada başlıyor. Bu kadar fazla doğal kaynaklı termal otelleri içinde barındıran şehirlerimizde, o kadar fazla seçenekler var ki; hangi termal otele gitsem? sorusu kafaları karıştırmaya yetiyor. Bizde sizin bu sorununuzu çözmek için bir araştırma yaptık ve sizin için en iyisi olduğunu düşündüğümüz termal otelleri seçtik. Hangi termal tesisleri seçmeliyim? Hangi şehirdeki termal oteller iyidi? En iyi termal otel hangisi?.. Bütün sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte kış aylarını sıcacık geçirebileceğiniz 10 Termal Otel ..

10Yoncalı Tütav Termal Otel ve Kür Merkezi – Kütahya

4 yıldızlı olan Yoncalı Tütav Termal Otel 73 odaya sahip ve tüm odalarında termal suların bulunduğu küvetler barındırıyor. Ayrıca toplu kullanılması için 7 adet özel kaplıca odası ve 2 kapalı termal havuzu bulunmaktadır. Ek olarak müşterilerine fitness merkezi, masaj hizmeti ve Türk Hamamı imkanları sunuyor.

9Kervansaray Termal Otel – Bursa

Kervansaray Termal Otel Bursa’nın simgesi haline gelmiş kaplıcalardan biridir. Dikkat çekici sloganları ise tercih edilmesinde büyük rol oynuyor. İddiaya göre Kraliçe Thedora’nın bu suya çok şey borçlu olduğu. Dışarıdan bakıldığında tarihi bir mistik havası olan mimari tasarımı ve iç kısmının güzel ve kullanışlı dizaynı tercih edilecekler arasında olmasına yetiyor.

8Kaya Termal Otel – İzmir

Kaya Termal Otel yine listemizde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Özellikle devlet kademesindeki birçok yöneticinin tercih ettiği bu termal otel, ilgi çekmeye devam ediyor. Özellikle iş yoğunluğu sebebiyle dinlenmeye gelen ve doğal sularından şifa bulmayı tercih edenlerin sık gittiği yerlerden biri. Güzel bir dağ yamacında bulunan bu termal otel, orman havasıyla gidenleri etkiliyor. Kaya Termal Otel’de iki çeşit havuz imkanınız var. Biri kapalı diğeri ise açık alan. İki havuzun sıcaklığı da aynı derecede sabit tutuluyor.

7Limak Thermal Boutique Otel – Yalova

Limak Thermal Boutique Otel Yalova’da fazlaca bulunan termal oteller arasında en çok tercih edilenlerden. Limak Thermal Boutique Otel suit ve normal odalarıyla müşteri memnuniyetini yüksek tutuyor. En büyük sloganları ise Mustafa Kemal Atatürk’ün açılışta hizmet vermeleri. Bu otelde her odada termal suya girebileceğiniz özel jakuzileriniz sizleri bekliyor.

6Gönen Kaplıcaları – Balıkesir

Gönen Kaplıcalarını hemen hemen duymayan yoktur. Balıkesir ilinin en ilgi gören kaplıcalarından birisi. Her ne kadar dış görünüşü sizi çok cezbetmesede, doğal sularına girmenizi tavsiye ediyoruz. Pişman olmayacaksınız.

5İkbal Termal Otel – İzmir

İkbal Termal Otel, daha çok futbol takımlarının kamp dönemlerinde kullandıkları termal oteller arasında yer alıyor. 5 yıldızlı olan İkbal Termal Otel 36 derecelik termal minarelli suya sahiptir. Bu termal otel 1 adet açık ve 2 adet kapalı olmak üzere 3 termal havuza sahiptir. Ek olarak bulabileceğiniz hamam ve sauna alanları sizin için eğlenceli olacaktır.

4Sherton Çeşme Otel – İzmir

5 yıldızlı Termal oteller arasında yer alan Sherton Çeşme Otel 373 odaya ve 950 yatağa sahiptir. Hem yazın hemde kışın kullanabileceğiniz bu termal otel sizlere güzel imkanlar sunuyor. 2 kapalı ve 1 açık termal havuza sahiptir. Ayrıca bu otelde özel masaj ekibi olması, ilgiyi arttırıyor.

3Oruçoğlu Termal Otel – Afyon

Afyon’da bulunan Oruçoğlu Termal Otel alanında akla gelen ilk isimler arasında yer alıyor. Kendi alanında yaptığı öncülüklerle binlerce insana hizmet sunuyor. Birçok termal otelde toplu olarak sulara girilirken, Oruçoğlu Termal Otel’de her odaya bu sular ulaştırılmış durumda. Yaptığı bu öncü çalışmalarla 5 yıldız almış bir tesis..

2Korel Thermal Resort Otel – Afyon

Afyon’un en iyi termal oteli diyebiliriz. Kalitesi ile ön planda olan Korel Thermal Resort Otel kapalı havuzları, açık havuzları ve aile havuzları ile müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Diğer ilgi çekici özelliği ise sigortalılara hizmet veren kliniklerinin olması. Bu kliniklerde ozon gibi birçok tedavi yöntemi uygulanıyor.

1Güral Afyon Termal Hotel – Afyon

Afyon’un en yeni otellerinden olan Güral Afyon Termal Hotel güzel tesisleriyle ve şık mimarisi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda. Sizlere kapalı ve açık havuzları, kaydırakları, spa alanları, spor salonları, çocuk restoranı, harika yemekleri ile sizlere mükemmel bir tatil keyfi sunmayı bekliyor. Bayanlara özel havuzlarının açılır ve kapanır olması ise tercih sebepleri arasında.

HENÜZ YORUM YOK