Kısa Sürede Okuyabileceğiniz ve Ufkunuzu Açacak 5 Kitap

243

Kitaplar, hemen her zaman bizlere yardımcı olan ancak bir türlü vakit bulamamaktan okuyamadığımız; belki de hayatımızın kaynaklarını içinde barındıran nesneler olarak biliniyorlar. Günümüzde pek çok kitap severin devasa kütüphaneleri de hiç şüphesiz bundan kaynaklanıyor. Bugünkü yazımızda, sizler için kısa sürede okuyabileceğiniz, zamanınızdan çalmayacak ve dolayısıyla sizi meşgul etmeyecek 5 kitap önerisinde bulunacak; bu kitapları olabildiğince kısa bir biçimde tanıtacağız. Bu kitapları okuyarak kısa bir süre içerisinde kendinizi farklı bir bakış açısına hakim olarak bulabilirsiniz.

Küçük Prens

Hiç şüphesiz tüm dünya tarafından okunan Exupery’nin Küçük Prens adlı kitabı bugün Türkiye’de en çok satan kitaplardan bir tanesi haline geldi. Hem telif haklarının kalkması sonucunda hem de kısa süre içerisinde pek çok çevirisinin yapılması hasebiyle, günümüzde pek çok yayınevi tarafından çıkarılan Küçük Prens’i dilediğiniz çeviriyle, dilediğiniz yayınevinden almanız mümkün ancak Cemal Süreya çevirisinin en iyilerinden biri olduğunu belirtmemizde fayda var. Küçük bir çocuğun dünya dışına çıkma hayalleri ve akabinde yaşanan her şey, sizi bambaşka dünyalara götürecek.

Dönüşüm

Franz Kafka’nın Dönüşüm kitabı da bu liste içerisinde alınabilir. Elbette, Kafka’nın dili her ne kadar basite indirgenirse indirgensin içerisinde çok şey barındırdığından çoğu kimse tarafından verilen mesajlar anlaşılmayabilir ancak dönüşüm adlı kitabı okumadan önce iyi bir araştırma sonrasında kitabı okumanız; sizin için çok yararlı bir okuma sürecine evrilmesini sağlayacaktır bu sürecin. Kısa süre içerisinde bitirebileceğiniz, belki de dünyanın en güzel mesajlarından birkaçını içeren Dönüşüm; bir gün yatağından böcek olarak kalkan bir adamı; Gregor Samsa’nın yaşadıklarını bizlere aktarıyor.

Savaş Sanatı

Bir filozof ve aynı zamanda devrin en kudretli komutanlarından bir tanesi olan Sun Tzu’nun yüzyıllar önce yazdığı Savaş Sanatı, günümüzde hala en çok okunan kitaplardan bir tanesi olmakla birlikte, bir solukta bitirebileceğiniz kitaplar listesinde de bir numarayı taşımayı kesinlikle hak ediyor. Sun Tzu, bu eserinde sadece dönemin stratejik dehası olduğunu değil aynı zamanda insanın nasıl yaşaması gerektiğini, emellerini, bu hayata neden geldiğini ve benzeri pek çok etmeni; kısacık satırları ile çok güçlü bir anlam ekseni içerisinde okuyucusuna aktarıyor. Hiç şüphesiz, hala dönemin en iyi kitaplarından bir tanesi kabul edilen Savaş Sanatı’nın evrenselliği tüm dünya tarafından kabul görmüş.

Siz de, kısa süre içerisinde biten kitaplar listesinde bu kitapları başucu kitabınız dahi yapabilir, kısa sürede kendilerine bağlanıp hayatınızda yeni pencereler açabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?