“Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?” diyenlere 5 tavsiye

227

Kışın cilt bakımı; Kış aylarında gelen soğuk havanın etkisi ile cildimizde de bir takım değişiklikler meydana gelmektedir. Cildinizin daha sağlıklı görünmesi ve kendinizi daha iyi hissetmeniz için, kışın cilt bakımına daha büyük özen göstermelisiniz. Soğuk havanın etkisi ile vücudumuz, cildimiz ve dudaklarımızda bir takım kuruluk ve dökülmeler meydana gelir. Bunların önüne geçebilecek, cildimizin daha sağlıklı ve ışıltılı olmasını sağlayabilecek bazı önerilerimiz var. Sizler için derlediğimiz bu önerileri uygulayabilirseniz, siz de kış mevsimini güzel ve sağlıklı bir cilt ile geçirebilirsiniz. Cilt kuruması, cilt canlandırılması gibi özel bilgilere yer verdiğimiz özel 5 madde ile, sizlere kışın cilt bakımının nasıl yapılması gerektiğini anlatmak istedik.

kadin-kis

“Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?” diyenlere 5 tavsiye

Cilt bakımının en temel parçası, temiz bir cilde sahip olmaktır. Cildinizi kış dönemlerinde çeşitli kirlerden korumalısınız. Bu kirlerin başlıcaları da makyaj artıkları olmaktadır. Makyajlarınızı sağlıklı tonikler ile temizlemelisiniz. Özellikle de kış mevsiminde alkollü tonikleri kesinlikle kullanmayın.

5Cilt bakımı ve Gül suyu:

Kış mevsiminin en iyi cilt bakımı gül suyu ile yapılmaktadır. Cildi nemlendirmede büyük rol oynamaktadır. Kuruyan cildinizin eski nemini geri kazanmanızı sağlar. Sadece kuru ciltlerde değil, yağlı ciltlerde de nemlendirme büyük ihtiyaçtır.

4Cilt bakımı ve E vitamini:

Özellikle de kış mevsiminde kuruyan dudaklar ve eller üzerinde E vitaminin büyük etkisi vardır.

3Dudak Nemlendiricisi:

Kış mevsiminde, çantanızda bir dudak nemlendiricisi olmasına dikkat edin. Dudaklarınıza peeling yapıp ölü deriden arındırın. Dudak çatlamasını engellemek için dudak peelinginin önemi büyüktür. Bal ve esmer şekeler ile dudak peelingi yapabilirsiniz.

2Kış Aylarında Ellerin Bakımı:

Kış aylarında, dudaklar kadar eller de kuruyup çatlamaktadır. Gliserin içeren el kremlerini kullanmalısınız. Gece yatmadan önce gliserinli el kremini sürüp eldiven takın ve bu şekilde sabaha kadar uyuyun. Sabah yumuşacık elleriniz olacaktır.

1Kışın Vücut Bakımı:

Kış aylarında, elleriniz, yüzünüz ve dudaklarınız kadar, komple vücudunuza da iyi bakmalısınız. Özellikle sıcak su ile uzun süre duş almamaya çalışmalısınız. Her duş sonrasında mutlaka nemlendirici krem ile vücudunuza bakım yapmalısınız.

Başlıklar :
kisyuzbakimi

2 YORUMLAR

NE DÜŞÜNÜYORSUN?