Koç Holding’in Yeni Başkanı Belli Oldu

4

Koç Holding Yönetim kurulu başkanlığına kim getirildi?Cevabı merak edilen bu soru bugün yanıt buldu. Mustafa Koç’un hayatını kaybetmesinin ardından Koç Holding yönetim kurulu başkanlığı görevine Ömer Koç getirildi.

omer-koc

Yeni görevlendirme Koç Holding tarafından Kamuoyu Aydınlanma Platformu’na yapılan açıklamada ortaya çıktı. Holding, KAP’a bildirdiği açıklamada Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Başkan Vekili olarak görev yapan Mehmet Ömer Koç’’un getirildiğini belirtti. Ömer Koç’tan boşalan Başkan Vekilliği’ne ise Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç seçildi.

Ömer Koç’tan ilk açıklama

Tüpraş Fuel Oil Dönüşüm Tesisleri açılış töreni, Tüpraş'ın İzmit Yarımca'daki fabrikasında yapıldı. Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu olan Tüpraş'ın sahibi olan Koç Holding tarafından 10 Milyar Dolara yapılan tesisler, Türkiye'nin bir kalemde yapılan en büyük yatırımı olarak biliniyor.2008 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilli olan Ömer M. Koç da bir açıklama yaptı.

“Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasında bu denli önemli bir paya sahip olan ve uluslararası arenada ülkemizi başarıyla temsil eden bir Topluluğun ve ailenin mensubu olmaktan onur duyuyorum. Sevgili ağabeyim ve Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa V. Koç’u çok erken ve zamansız kaybetmenin derin acısını içimizde taşırken, kendisini bir kez daha rahmetle anıyorum”.

Koç holding başkanlığı bayrağını alan Ömer Koç, bu sorumluluğun farkında olduğunu ve bayrağı daha da ileriye taşımak için elinden gelenin en iyisini yapacağını belirtti.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?