Kredi Kartı Kullananlar Dikkat ! Kredi Borcundan Nasıl Kurtuluruz ?

17

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat ! Kredi Borcundan Nasıl Kurtuluruz ?

Türkiye’ de son dönemlerde yapılan araştırmalara göre yaklaşık 1 Milyon 117 bin kişi borçlarından kaynaklı kanuni takibe alınmıştır. Bu durum Ekim ayları gibi düşüş yaşamış olsa dahi bankaların belirlediği yapılandırma durumu başka sıkıntılara neden olmaktadır. Türkiye de bu borcu ödeyen insanların bir çoğukurtulma yolları aramaktadır.

Bankalara borçlanan kişilerin bu durumun içinden çıkmak veya bu durumda kalmaması için bir çalışma düzenledik. Çalışmaya göre bu borçların meydana gelmesinin en büyük sebeplerinden birsi çağdaş hayata ayak uydurma çabası olduğuna kanaat getirdik. Sizlere bu konuda önerimiz öncelikle haftalık, aylık harcamalara dur demeli ve yapılan harcamaları bir köşeye haftalık olarak not tutmalısınız. Böylelikle haftalık yapılan harcamayı görerek bunu her hafta minimum seviyeye indirmeye çalışmalısınız. Bu şekilde yaptığınızda elinizde kalan para daha fazla olur ve bununla borçlarınızdan kurtulmak için borcunuz yoksa kredi çekmek yerine bunu biriktirerek ileride birşey sahibi olabilirsiniz.

Borcunuzu Yapılandırın!

Son dönemlerde yürürlüğe giren ve kredi, kredi kartı gibi borçların yapılandırılması borçların ödeme imkânını minimuma indirirken ödeme kolaylığıyla takip sürecine atlamamış olursunuz. Takip sürecine düşmemek ve kolay ödeme yapabilmek maksadı ile yürürlüğe girmiş yapılandırma sistemi artık 72 aya kadar uzamaktadır. Bu 72 ay yapılandırılan borçlar oldukça avantajlı ödeme imkânı sunarken bir yandan borcunuzu artırmaktadır. Fakat takip sürecine girmektense bu şekilde ödemekte fayda vardır.

İhtiyaç Kredisi Kullanmayı Deneyin!

Borcunuzu uzatmak ya da yapılandırma yaparak yükseltmek istemiyorsanız ihtiyaç kredisi kullanmayı denemelisiniz. Bu şekilde ihtiyaç kredisiyle kredi kartı borcunuzu ödeyebilir ve diğer tarafa minimum ödemeler ile kredi çekebilirsiniz. Başvurduğunuz krediyi kredi kampanyalarından faydalanarak düşük faiz oranlarıyla kredi kullanarak yalnızca ihtiyacınız kadar para temin etmeyi ihmal etmeyiniz. 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?