Lenovo Dahili Mikrofon Çalışmıyorsa Bunları Yapın (Çözüldü)

65

Dahili mikrofon, bilgisayarınızı Windows 10’a yükselttikten sonra çalışmıyor ise bu yazıyı mutlaka okuyun!

Yöntem 1: Mikrofon devre dışı değildir ve varsayılan olarak ayarlanmış olduğundan emin olun… Görev çubuğu bildirim alanındaki Ses simgesini sağ tıklayın ve “Kayıt cihazları” bölümünü seçin.

ht104054_1

2. Sağ boş bir alanı tıklayın ve “Göster bağlantısız cihazlar” ve “göster engelli cihazlar” ı seçin. Not: Her iki seçenek tüm kesilir ve engelli aygıtları görüntülemek için seçili olduğundan emin olun.

ht104054_2

3. Sonra, “Mikrofon” seçin ve “Özellikler” seçeneğine tıklayın ve mikrofon etkin olduğundan emin olun. Not : “Mikrofon” simgesi yoksa, (1) emin olun 2. adımda seçenekleri (2) kaldırmak seçilir ve sürücüyü yeniden yükleyin.

ht104054_3

ht104054_4

4. Ayrıca, varsayılan olarak ayarlanır kullanıyorsanız mikrofon olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Not : Şu varsayılan aygıt yeşil onay işareti ile gösterilir.

ht104054_5
Bu adımlar sorunu çözmez ise ikinci yönteme geçin.

1. menüsünde arama kutusu ve Aygıt Yöneticisi masaüstüne yazın aygıt yöneticisi sol alt Başlat düğmesini tıklatın.

2. gidin, video ve oyun denetleyicileri Ses sağ Realtek High Definition Audio veya Conexant SmartAudio’da veya IDT Yüksek Tanımlı Ses tıklayın ve Kaldır seçin.

3. Git, Başlat düğmesi arama kutusuna Denetim Masası yazın ve ardından Programlar ve Özellikler tıklayın. uygulamalar listesinde, sonra yeniden Realtek / Conexant / IDT & Dolby ile ilgilidir şey kaldırmak.

4. Yeniden başlattıktan sonra, Lenovo Destek sitesine gidin http://support.lenovo.com yeni bir ses sürücüsünü indirmek için.

Not: Lenovo Destek Sitesi gidin ve sürücüyü indirmek için devam etmeden önce, ilk ürününüzü seçin. Yöntem 3 Hala sorunu çözmezse, Program Uyumluluk Sorun Giderici çalıştırmak için deneyebilirsiniz

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?