Macera Denince Akla Gelen En Müthiş 7 Yabancı Dizi

66

Macera denince akla gelen en müthiş 7 yabancı diziyi sizlere özel araştırdık. Yabancı macera ve aksiyon dizisi izlemek istiyor ve hangi diziye başlasam diye düşünüyorsanız paylaşacağımız diziler tam size göre. İşte tüm zamanların en iyi macera dizileri…

7Sherlock Holmes

Sherlock Holmes; en iyi macera dizileri arasında birinci sırada gösteriliyor. Başrollerini Beneditch Cumberbatch, Martin Freeman ve Amanda Abbington oyuncuların paylaştığı dizi BBC ekranlarının en çok izlenen yapımlarından biri.

6Lost

Başrollerinde Matthew Fox, Evangeline Lilly ve Josh Holloway gibi oyuncuların oynadığı Lost;  uçağın adaya düşmesiyle yolcuların adada yaşadıklarını anlatan efsane bir macera ve dram dizisi. En İyi Televizyon Dizisi dalında Altın Küre ve Emmy Ödüllü Lost, 6 sezon boyunca televizyon seyircisini ekran başına kitlemeyi başaran, 2000’li yılların kendi fenomenini yaratamış, en çok izlenen dizilerinden biri.

5Doctor Who (2005)

Macera türündeki bir başka popüler Doctor Who’da; Peter Capaldi, Pearl Mackie ve Matt Lukas başrolleri canlandırıyor. Rose Tyler adında bir kadının kendini doktor olarak tanıtan gizemli bir adamla tanışması ve hayatının tamamen değişmesi konu alınıyor.

4Vikings

Bir Michael Hirst yapımı olan Vikings; tarih, dram ve macera türündeki efsane yapımlardan biri. Başrollerde ise Travis Fimmel, Katheryn Winnick ve Clive Standen paylaşıyor. Basit bir çiftçiyken cesur bir savaşçıya dönüşen Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü ekranlara taşıyan dizi 8. yüzyıl İskandinavyası’nda geçiyor.

3The 100

The 100; nükleere savaş dünyayı yok ettikten sonra 97 yıl geçmiş ve geride kalan 100 gencin yaşadıklarını analtıyor. Başrollerde ise Eliza Taylor, Paige Turco ve Bob Morley oynamakta.

2Da Vinci’s Demons

2013 yılından beri yayın hayatına devam eden Da Vinci’s Demons; macera denince çoğu kişinin hafızasında canlanıyor. Da Vinci’nin çalkantılı hayatının, gençlik dönemine odaklanacak olan dizi, şimdiye kadar anlatılmamış öyküleri ekrana getiriyor.

1DC’s Legends of Tomorrow

Andrew Kreisberg yapımı olan DC’s Legends of Tomorrow; macera ve bilimkurgu yönüyle ön plana çıkıyor. Başrollerinde ise Victor Garber, Brandon Routh ve Arthur Darvill paylaşıyor. Bu efsane olmaya aday macera dizisi; tek bir süper kahramanın değil, birçok süper kahramanın hikayesini anlatıyor.

Başlıklar :
maceranın durmayacağı yabancı dizi, en iyi macera dizileri, yabancı dizi macera

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?