Mercedes-Maybach S650 Yollara Düşüyor

81

Modern ve estetiğin birleşimi bir marka olan Mercedes; yıllardır oluşturduğu modellerinde olabildiğince döneme uygun ve şıklığı ön plana çıkaran araçlar çizmeye, bunun yanında donanım tarafında da olabildiğince nitelikli araçlar üretmeye gayret ediyor. Toplu üretime geçtiği vakitlerdeki pek çok modeli beğenilen Mercedes’in hiç şüphesiz sınırlı sayıda üretilen ve “lüks” denebilecek modelleri de mevcut ve bunlar genelde “yok” satıyorlar. Bunlardan bir tanesi olmaya aday ve lüks otomobillerin öncüsü olmaya, 2017 yılında muhtemelen bir başlangıç yapacak olan Mercedes-Maybach S650; geçtiğimiz günlerde yapılan etkinlikle tanıtıldı ve özellikleri resmen açıklandı. Oldukça şık bir görünümü bulunan Mercedes-Maybach S650’nin aynı zamanda üstü açık olarak kullanılabildiğini belirtelim.

Aracın iç tasarımına göz attığımız vakit; dışarısından daha fazla içerisinin ilgi görmesinin doğal olabileceğini görüyoruz. Zira; içeride hemen her etmenin deri ile kaplandığı Mercedes-Maybach S650’de; deri olmayan çok nadir yerler mevcut. Bu sebepten, aracın çoğu rakibine göre daha lüks görülebilmesi de epey doğal. Bmw ve bilumum diğer markalar, genelde ürünlerin iç tasarımında azınlıkla deri kullanmaktalar. İç tasarımda dikkat edilmesi gereken diğer etmense, hemen her tarafta Maybach logosunun bulunması. Aracın şık ve karizmatik bir iç görünümü mevcut ve kısa sürede bitmesi de hedeflenen etmenlerden bir tanesi. Ancak bunun nasıl olabileceği hakkında henüz pek bilgiye sahip değiliz.

Twinturbo V12 modelinde, 6 litrelik bir motora sahip olan Mercedes-Maybach S650; aynı zamanda 625 beygir olarak tasarlanmış. 625 Beygirlik güç, olabildiğince hafif bir arabayla eşleştirilmiş ve bu sayede 0 kilometreden 100 kilometreye, sadece 4 saniyede erişebilmesi hedeflenmiş. Bu konuda başarılı olan Mercedes’in aracını 300 KM’ye kadar çıkarabildiği de saatlik değerler minvalinde ölçülebilmiş ve bu değer; günümüzün belki de lüks araçlarında bulunan en hızlı değerlerinden bir tanesi. Kısacası, hem şık ve karizmatik hem de hızlı, beygir gücü yüksek bir arabanın bizlerle olduğunu belirtebiliriz.

Sadece 300 Adet Üretiliyor

7 ileri otomatik şanzıman ve inanılmaz güçlü bir motor ile karşımıza çıkan Mercedes-Maybach S650’den sadece 300 adet üretileceği haberi ise neredeyse kesinlik kazandı. Cabriolet türündeki lüks araçlar için genelde bu sayılarda bir değer bulunurken, kısa sürede bu değerin arttırılması gibi bir durum da söz konusu olmuyor. Yani, cihazdan ek olarak birkaç adet daha, kesinlikle üretilmiyor. Mercedes-Maybach S650 Cabriolet’in fiyatı ise 260 Bin Pound olarak belirlenmiş.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?