Messi’ye Büyük Şok! Barcelonalı Messi 21 Ay Hapis Cezası Aldı!

4

Arjantinli yıldız oyuncu Lionel Messi 21 ay hapis cezası aldı. Barcelona’da forma giyen Lionel Messi ve babası Jorge Messi, İspanya’da vergi kaçakçılığı suçundan 21 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Messi ve babası hakkında 3 farklı suçla yargılanıyordu.

messi

22 ay 15 gün hapis cezası talep edilen Lionel Messi, kendisi gibi sanık durumunda olan menajeri ve babası Jorge Horacio Messi ile 2 Haziran’da sanık sandalyesine oturmuştu.

messi-mahkeme

Mahkemenin kararına ilişkin İspnyapol gazetelerde şok iddialar yer aldı.

messi 3

El Periodico gazetesinin iddiasına göre Messi ve babası 21 ay hapis cezasına çarptırıldı.

messi 2Messi mahkemede babasına güvenerek bu sözleşmeleri imzaladığını söylemişti. Messi’nin İki yılı aşmayan ceza sebebi ile hapis yatması beklenmiyor.

SORUŞTURMA SÜRECİ

messi 4Messi ve babası hakkında vergi kaçırmayla ilgili ilk suçlama, Haziran 2013’te savcılık tarafından yapıldı. Bunun üzerine ceza ve faiziyle maliyeye 5 milyon Euro’luk ödeme yapan Messi, buna rağmen 30 Mayıs’ta başlayan davada sanık olmaktan kurtulamadı. Savcılık, Messi hakkındaki suçlamaları kaldırıp sadece futbolcunun menajeri ve babası olan Jorge Horacio için 18 ay hapis cezası talep ederken, İspanyol hükümeti adına dava açma yetkisi olan Devlet Avukatlığı Kurumu, maliyenin talebiyle Messi’yi de davaya kattı.

Barcelona Mahkemesinde süren davada Devlet Avukatlığı Kurumu, hem Messi hem de babası için 3 farklı mali suçtan 22 ay 15’er gün hapis cezası talep ediliyordu.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?