Meteoroloji Uyardı; Yarından Sonrasına Dikkat!

0

Havalar ısınıyor! Meteoroloji verilerine göre Türkiye, yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine girecek. İşte bölgelere göre hava durumu;

Afrika sıcaklıkları geliyor! Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Yurdun batı bölgelerinin Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağını açıkladı.

5761410318c7736538383e4a

Hava sıcaklıkları özellikle yarından itibaren batı bölgelerinden itibaren artmaya başlayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcaklıkların önümüzdeki 1 hafta boyunca etkisini arttırarak, özellikle Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun batısında mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde, doğu bölgelerinde ise mevsim normalleri civarında seyredeceğinin beklendiğini açıkladı.

Hafta sonundan itibaren en yüksek hava sıcaklığı: Aydın’da 44, Denizli ve Manisa’da 42, İzmir’de 41,Adana ve Muğla’da 40, Balıkesir’de 39, Edirne ve Bursa’da 38, Antalya’da 37, Afyonkarahisar ve Uşak’da 34, Ankara ve İstanbul’da 33 dereceye ulaşmasının tahmin ediliyor.

Meteoroloji, sıcak hava dalgası sebebi ile meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?