Mevlana Çay Nerede Üretiliyor? Nerede Satılıyor?

35

Mevlana Çay; “Çay nerde üretilir, çay nasıl bulundu ya da çayın kökeni neresi, çay nereden gelir?” gibi sorular çay tiryakilerinin merak ettiği ve yanıtını aradığı sorular arasında yer almaktadır. Özellikle kaliteli çayı, en iyi çayın hangisi olduğunu keşfetmeye çalışan çay severler bu konuda güvendikleri markaların başında gelen Mevlana Çay’ın nerde üretildiği konusuna da ilgi duymaktadırlar. Çay tiryakilerinin merak ettiği bir diğer konu ise lezzetine tam not verdikleri Mevlana Çay’ı nasıl satın alabilecekleri konusudur. Bu yazımızda çay severlerin Mevlana Çay ile ilgili merak ettiği bu sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Mevlana Çay’ın Menşei: Sri Lanka

Mevlana Çay’ın nerde üretildiği sorusuna içtenlikle verebileceğimiz yanıt; Mevlana Çay Sri Lanka’da üretilmektedir, olacaktır. Güney Asya’da Hindistan’ın 31 kilometre güneyinde yer alan Sri Lanka, Hint Okyanus’u üzerinde yer alan bir ada ülkesidir. 1972 yılından önce Seylan (Ceylon) ya da Seylon olarak da bilinen bu ülke Hint Okyanus’unun incisi olarak da anılmaktadır. Muson iklimi sebebiyle aşırı yağış alan bu ada çay bitkisi yönünden oldukça zengindir ve dünyada çay ihracatında birinci sırada yer alan bir ülkedir. Mevlana Çay ürünlerinin tamamını Sri Lanka’dan ithal etmekte ve kendine özel harmanlama makinesiyle ithal ettiği çayı %98 oranında tozdan arındırarak çay tiryakilerinin beğenisine sunmaktadır.

1

En Kaliteli Çay: Seylan Çay (Ceylon)

Mevlana Çay’larının da üretildiği yer olan Sri Lanka’da çay, yaygın tabiriyle Seylan Çay’ı ya da Seylon Çay’ı olarak bilinmektedir. Seylan çayı diğer çaylara göre çok daha yoğun bir kıvama ancak çok daha hafif ve eşsiz bir lezzete sahiptir. Bu nedenle dünyada en çok tercih edilen çay türleri arasında yerini almaktadır. İşte Mevlana Çay’ın en çok tercih edilen çay markaları arasında yerini almasının nedeni de Seylan çayı ve kendine özel harmanlama yöntemleri sayesindedir.

1

Mevlana Çay Nerede Satılır?

Mevlana Çay’ın nerede üretildiği kadar merak edilen bir diğer konu Mevlana Çay’ı nerden satın alabilirim ya da Mevlana Çay nerede satılır sorusunun cevabıdır. Mevlana Çay’ın Türkiye’de satışı şu an için marketler bazında bulunmamaktadır. Yani Mevlana Çay satışları şimdilik elden yapılmamaktadır. Türkiye dışında Almanya başta olmak üzere birçok ülkeye gerek elden gerekse online olarak satışı bulunan Mevlana Çay yakında Türkiye’de de satışa sunulacaktır. Bunun için altyapı ve fizibilite çalışmaları devam etmektedir. Ancak ben yine de Mevlana Çay’ın lezzetinden geri kalamam diyorsanız üzülmeyin! Mevlana Çay’ın online satış mağazası olan http://mevlanacay.de sayesinde dileyen herkes bu eşsiz çayın tadına vakıf olabilecek. Afiyet olsun!

Başlıklar :
Mevlana Türk çayı, kananld avrupa mevnana cay, mevlana çayı, mevlana çayı nerede satılır, www mevlanacay com

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?