Muhteşem Bir Tatil için Gidilebilecek 15 Avrupa Şehri

12

En güzel tatil şehirleri hangileri? Yaz geliyor ve yavaş yavaş tatil planları şekilleniyor. Ama eminim bir çoğunuz nereye gideceğinize karar veremediniz. Henüz gideceğiniz ülke belli değilse bu yazının karar vermenizde size yardımcı olacağına inanıyorum. İşte Avrupa’da muhteşem bir tatil yapacağınız 15 ülke…

Farklı bir tatil planı yapmak ve daha önce görmediğiniz yerelere gitmek istiyorsanız bu listeye mutlaka bakmalısınız. İşte sizi şimdiden heyecanlandıracak Avrupa’nın en güzel şehirlerinden 15 farklı nokta…

15Belçika – Brugge

Farklı tarzdaki evler, kemerli köprü ile mükemmel romantik sokakları… Brugge, sokaklarında kendinizi masal diyarında hissedebilirsiniz. Kanalları ile dikkat çeken şehir, Kuzey’in Venedik’i olarak anılıyor.

14Sintra, Portekiz

Şaşırtıcı parlak ve sıra dışı… Sintra, size bir peri masalından kareler sunabilir. Bu şehir görkemli, renkli kaleleri ve egzotik bahçeleri ile görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

13Brașov, Romanya

İnsanlar boşuna Braşov’a ‘Transilvanya İncisi’ demiyorlar. Karla kaplı dağlar arasında bir vadide yer alıyor. Antik şehirlerin sırlarını çözmek isteyenler için mükemmel bir yerdir. Brasov ortaçağda donmuş bir kent görünümündedir. Asırlık kalesi, kiremit çatılı eski evleri ile sakin bir atmosfere sahiptir.

12Gdańsk, Polonya

Baltık Denizi kıyısında oturan bu eski kent eşsiz bir atmosfere sahiptir. Çok sayıda müzenin bulunduğu şehir, fuar ve sergilere ev sahipliği yapıyor.

11Mostar, Bosna Hersek

Kültürümüze ve ecdadımıza ilişkin çok özel anılara ve acılara da şahit olacağınız Bosna Hersek’te Mostar köprüsünü mutlaka görmelisiniz. Kültürleri bir araya getiren bu tarihi köprü günümüzde de canlılığını koruyor. Bosna, sadece mimarisi ile değil aynı zamanda ulusal mutfağı ve yerel gelenekleri ile de dikkat çekiyor.

10Bled, Slovenya

Bled dünyanın en güzel göllerinden birinin kıyısında, Julian Alplerin eteklerinde yer almaktadır. Dağ manzarası ve suya düşen yansıması ile muhteşem bir görüntüye sebep oluyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren göl pürüzsüz bir görüntüye sahip oluyor.

9Novi Sad, Sırbistan

Sırbistan kültür başkenti olarak kabul edilir Novi Sad hiç şaşırtıcı değil. Novi Sad, Tuna üzerinde muhteşem manzarasına sahiptir. Renkli evlerin bulunduğu bu şirin kasabada geçirdiğiniz zaman için pişman olmayacaksınız.

8Koman, Arnavutluk

Fotoğraf her şeyi anlatmıyor mu?

7Ronda, İspanya

Bu eşsiz asırlık şehirde uçurum üzerine gelecek gibi görünüyor. Eşsiz atmosferi eşliğinde şehrin eski sokaklarında kaybolmak harika.

6Çek Krumlov, Çek Cumhuriyeti

Yolları, köprüleri, güzel evleri ve misafirperver insanları ile gidilmesi gereken yerlerden biri.

5Annecy, Fransa

Fransa’nın kuzey ucunda yer alan bu küçük kasaba, göl kıyısında olmasının güzelliği ile karşılıyor sizleri.

4Porto, Portekiz

Portekiz’in eski başkenti olan şehir, binalarının farklı mimari yapısı ve rengarenk görüntüsü ile sizleri mest edecektir. Eğer büyük şehirlerin gürültüsünden uzaklaşmak istiyorsanız burası tam size göre.

3Bergamo, İtalya

Bergamo’yu benzersiz kılan, onun dar antik sokaklarıdır. Bergamo’yu keşfetmek için saatlerce geçirebilirsiniz. Yerel restoranlardan birini ziyaret etmeyi de unutmayın!

2Bordeaux, Fransa

Bu görkemli kentte, huzurlu bir atmosfere erişebilirsiniz.

1Albarracin, İspanya

Kayalık çıkıntılar üzerinde duran, bu pembe şehir, masal krallığında gibi görünüyor. Albarracin’de inanılmaz bir deneyime hazır olun.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?