Nazilerin Yaptığı En İyi 9 Uygulama

99

Başlığı okuduğunuzda biraz şaşırdığınızın ve sinirlendiğiniz farkındayız. Alman devlet lideri Adolf Hitler ismi katliamlarla hatırlanan ve yahudi soykırımının en net simgesi. Daha da ileri gidersek Naziler dünyanın başına gelmiş en büyük felaketlerden biri. Peki bu kadar kötülüğü yapmış biri bu dünya için hiç mi iyi birşey yapmadı. Yaptı.. Bizde bunları araştırdık. Karşımıza şaşırtıcı sonuçlar çıktı. İşte Nazilerin yaptığı en iyi 9 şey uygulama ..

9Hayvan Hakları

Naziler, 1933 yılında hayvanların bilimsel çalışmalar için denek olarak kullanılmasını yasaklamıştır. Tabi ne gariptir ki bu deneylerin Yahudiler ve çingenelerin üzerinde yapılmasında bir sakınca görmemiştir. Ayrıca hayvan avlanması konusunda avrupadaki bu günkü sınırlamaları ve yasakları o günlerde Hitler getirmiştir.

8Tütün Yasağı

Ülkemizde yakın bir zamanda geçilen kapalı alanda sigara yasağı, Nazi döneminde başlamıştır. Nazi döneminde sigara reklamları kısıtlanırken, yüksek vergilerle vatandaşın sigaraya ilgisini azaltmaya çalışılmıştır.

7Yoksulluk Kanunları

Alman halkının yoksulluk içinde yaşamaması için Yoksullukla mücadele programları hazırlamıştır.Bu Programlarda bir tanesi bağış toplanarak yoksul halka verilmesidir. Hatta yüksek Nazi subayları bile kapı kapı gezerek bağış toplamaktadır.

6Volkswagen

Nazi döneminde üretilen bu aracın Almancadaki karşılığı halkın arabasıdır. Küçük bir motorsiklet parasına satılan bu araba tüm halk tarafından rağbet gördü. Hitlerin amacı ise ekonomik düzeyi düşük kesimin bile araba sahibi olabilmesiydi.

5Otobanlar

Ülkemizde son 15 yılda yapılmaya başlayan ve bu günlerde her bölgemizde rahatlıkla seyehat edebildiğimiz otobanlar, Hitler döneminde başlayan bir uygulamadır. Hitler döneminde Otobanların yapımında ki amaç ülkeyi bir bütün halinde birleştirmekti.

4Roket

Uzaya gönderilen be ABD ve Rusya’nın her alanda gururla anlattığı uzay maceralarının mucide bir Nazidir.

3Film Teknolojisi

Filmin ne kadar önemli bir propaganda aracı olduğunu kısa zaman da keşveden Adolf Hitler, bu konu üzerinde itina ile durmuştur. Film ve Televizyon teknolojisinde bir devrim olan canlı yayını ilk yapan Nazi Almanyasıdır.

2Moda

Nazi üniformalarına dikkatli baktığınızda moda tasarımı konusunda Nazi Almanyasının ne kadar başarılı olduğunu da görürüz. Adidas, Puma gibi dünya markası ayakkabılarda Naziler zamanında üretilmeye başlanmıştır.

1Tıp

Dünya tarihinin en acımasız ve kara lekesi olan insan denekleri Nazi Almanya’sında başlatılan bir uygulamadır. Yahudi, Çingene, Homosexuel ve sakatların kullanıldığı Tıp deneyleri ile Nazi Almanyası, Tıp dünyasında önemli başarılara imza atmıştır. Bugün bile bir çok tedavi yöntemi o günlerde yapılan deneyler sonucunda ortaya çıkmıştır.

Başlıklar :
adolf hitler uygulamalari, hitler döneminde tıp deneyleri, nazi almanyasinda kıyafet yasagi

HENÜZ YORUM YOK